Artystycznie o moralności

2017-01-25

Ruszył konkurs „Siedem grzechów głównych”, w którym artystycznie można wypowiedzieć się o grzechu, moralności i postawach życiowych.

Konkurs, organizowany po raz dziewiąty przez Pałac Kultury Zagłębia, to okazja do artystycznego zabrania głosu na temat tego, jak postrzegamy pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo. Można to zrobić poprzez obraz, wiesz i pracę graficzną.

Do konkursu można głosić prace wykonane technikami malarskimi – malarstwo olejne, akwarelowe, temperowe, akrylowe, pastel, inne. Dopuszczalne jest też łączenie technik, stosowania elementów rysunku i grafiki. Uczestnicy będą oceniani w kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-14 lat, 15-25 lat.

Autorzy wierszy podzieleni zostaną na grupy: 10-14 lat, 15-20 lat, dorośli. Każdy może złożyć maksymalnie trzy utwory.

Tegoroczną nowością jest kategoria: grafika. Biorący udział, w wieku od 16 do 28 lat, mogą zaprezentować dowolną technikę (linoryt,akwaforta/tinta, inne). Istnieje możliwość zgłoszenia jednego bądź maksymalnie siedmiu przedstawień konkursowego tematu (osobno każdy z grzechów). Format dowolny. Można łączyć techniki graficzne np. monotypię z linorytem (bez malarstwa, rysunku itd.).

Uczestnicy dostarczają twórczość własną, która nie brała udziału w innych konkursach i nie była prezentowana. Nagrodzone i wyróżnione prace będą pokazane na dwóch zbiorowych wystawach. Laureaci otrzymają nagrody, pamiątkowy folder pokonkursowy oraz dyplom. Zostaną również zaproszeni do Radia Katowice i Radia eM, gdzie opowiedzą o swoim dorobku artystycznym.

Prace do konkursu „Siedem grzechów głównych” można składać do 3 marca, w Pałacu Kultury Zagłębia (pl. Wolności 1). Wyniki ogłoszone zostaną 13 marca.

Konkurs „Siedem grzechów głównych” patronatem honorowym objęli: Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej; ks. dr Grzegorz Kaszak, biskup diecezji sosnowieckiej, Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress