Bezpiecznie na lodzie (wideo)

2017-01-13

Już w przyszłym tygodniu w naszym województwie ruszą ferie zimowe. Najmłodsi z pewnością oddając się zabawie będą korzystać z uroków zimy, dlatego tak ważne jest by przypomnieć im o tym jak bezpiecznie zachowywać się przy zamarzniętych zbiornikach wodnych. 

Nieprzemyślane i nierzadko lekkomyślne zabawy mogą jednak zakończyć się tragicznie. Dlatego w Będzinie w ostatnich dniach na lodowisku miejskim OSiR w Będzinie policjanci, wspólnie ze strażakami i ratownikami, przeprowadzili akcję edukacyjną, która przypomniała najmłodszym mieszkańcom miasta o bezpiecznej zabawie na lodzie.

Przebywanie na zamarzniętych zbiornikach wodnych zawsze jest ryzykowne. Lód nie wszędzie ma jednakową grubość i ulega ciągłym, również dobowym zmianom. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie! Bezwzględnie powinno unikać się samodzielnego przebywania na lodzie. Tą wiedzę przyswoili sobie wczoraj na lodowisku miejskim uczniowie z będzińskich szkół.

- przekazuje KPP w Będzinie.

Najmłodsi obywatele Będzina już teraz wysłuchali porad na temat bezpieczeństwa na lodzie, dzieci pod fachowym okiem strażaków i ratowników miały też okazję osobiście przećwiczyć bezpieczne techniki ratowania osób, pod którymi załamał się lód.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress