Budżetowe konsultacje w Dąbrowie

2017-01-11

Dąbrowski Budżet Partycypacyjny już nie będzie taki jak w latach poprzednich. W mieście ruszyły właśnie konsultacje nowego modelu DBP.

Swoje uwagi na temat miejskiej partycypacji można zgłaszać do 27 stycznia. Jeśli nie orientujecie się jeszcze jakie zmiany i rozwiązania zostały zaproponowane w nowym modelu DBP zaległości możecie nadrobić 19 styczna podczas zaplanowanych prezentacji.

Budżet w nowej odsłonie, DBP 2.0. jest niezwykle innowacyjny, zrywa bowiem z dotychczasowymi praktykami stosowanymi w Dąbrowie Górniczej, stawiając na jakość dialogu urzędu z mieszkańcami i, co najważniejsze, na pogłębiony dialog samych mieszkańców w poszczególnych dzielnicach.

– mówi Piotr Drygała,   naczelnik wydziału organizacji pozarządowych i aktywności obywatelskiej UM.

Choć Dąbrowski Budżet Partycypacyjny dobrze funkcjonował przez cztery lata to posiadał kilka mankamentów.

I tak np. Dzielnicowe Forów Mieszkańców stały się prezentacjami, a nie dyskusjami nad wspólnym projektowaniem dzielnicy przez mieszkańców. Mankamentami okazały się także zbyt krótki czas, jaki poświęcano na dialog, a także brak możliwości ingerencji w poszczególne przedsięwzięcia w trakcie ich realizacji.

– wskazuje Piotr Drygała.

7 września 2016 roku, prezydent Zbigniew Podraza powołał zespół ds. wypracowania nowego modelu budżetu partycypacyjnego. Nową procedurę bliżej poznać będzie można w czasie spotkań informacyjnych, które odbędą się 19 stycznia o godz. 14 i 17 w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6a.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress