Finały WOŚP w Zagłębiu Dąbrowskim

2017-01-16

Mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Miasta naszego regionu po raz kolejny włączyły się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W niedzielę na ulicach Dąbrowy Górniczej mogliśmy spotkać 310 wolontariuszy. Do ich puszek trafiło 130 tys. 404 zł. Dąbrowianie znów pokazali, że mają gorące serca.

Wydarzenia w ramach WOŚP odbywały się w i przed Pałacem Kultury Zagłębia i w Strzemieszycach na stadionie K.S. „Unia – Strzemieszyce”. Tradycyjnie można było wziąć udział w konkursach z nagrodami, loterii fantowej, koncertach, licytacjach, pokazach filmów, warsztatach plastycznych i zabawach. Dla WOŚP zagrała Miejska Orkiestra Dęta, działał Sklepik pod Aniołem, chętni mogli zmierzyć poziom cukru czy przeszkolić się w udzielaniu pierwszej pomocy. O 20.00, jak w całej Polsce obejrzeliśmy pokaz fajerwerków – Światełko do nieba. W wodach Pogorii specjalnie dla WOŚP kąpało się blisko 200 morsów. Tradycyjnie kibicowała im duża grupa widzów. 

- czytamy na stronie UM w Dąbrowie Górniczej.

Równie dużo atrakcji w ramach WOŚP czekało w Sosnowcu. Stolica Zagłębia była jednym z dziesięciu miast, z którego nadawane były transmisje „na żywo” w TVN, TVN24 i TTV. Główne wydarzenia związane z WOŚP w Sosnowcu odbyły się na Górce Środulskiej. Koncerty ruszyły  o godzinie 13.00, na scenie pojawiła się formacja Menago. Ok. godz. 14 wystąpił się zespół St. James Hotel, a godzinę później dysponująca fenomenalnym głosem, Lidia Kopania. Po godzinie 16 na scenie zagrał Myslovitz, a przed 18 po parku przy Górce Środulskiej rozniosły się dźwięki akordeonu – to za sprawą Marcina Wyrostka. Około godziny 19 sosnowieckiej publiczności zaprezentował się raper Grubson.

Długi i wspaniały dzień. Dziękuję Sosnowiczanom, Zagłębiakom i mieszkańcom województwa.

- komentował na swoim Facebooku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Kwota jaka została zebrana w Sosnowcu nie jest jeszcze znana, wciąż trwa liczenie zawartości puszek.

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak co roku nie zabrakło także w Będzinie, gdzie w tym roku imprezę na rzecz WOŚP zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 15 wspólnie z filią Ośrodka Kultury w Grodźcu .

 Podczas imprezy wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15, Przedszkola Miejskiego nr 14 oraz raperzy Azet i Pogo z Katowic. Atrakcyjne występy przeplatane były licytacją ofiarowanych przedmiotów. Działała także loteria fantowa i kawiarenka z domowymi wypiekami rodziców. Zwieńczeniem było symboliczne „ światełko do nieba”. Impreza była wspaniała i przyniosła organizatorom wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że w sercach i pamięci wszystkich uczestników pozostawi niezapomniane wrażenia. Łączny dochód z całej imprezy wyniósł 2 976,80 zł (licytacja ofiarowanych przedmiotów-1142,00 zł, kawiarenka-711,86 zł, loteryjka- 1 122,94 zł).

- czytamy na stronie UM w Będzinie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Przedszkolu Miejskim nr 13.
Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zebrano tam rekordową ilość pieniędzy – 930,50 złotych. Cały dochód zebrany tego dnia w Będzinie poznamy już wkrótce.

WOŚ zawitał również do Wojkowic, tam zebrano kwotę ponad 21 tys. złotych. Kwoty jakie udało się uzbierać w Sławkowie oraz Czeladzi nie są jeszcze znane, ale wszystko wskazuje na to, że tegoroczny 25 finał WOŚP był rekordowy. Na chwilę obecną w całej Polsce zabrane zostały już ponad 62 miliony złotych, a kwota wciąż rośnie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress