Kamienica intelektualistów (wideo)

2017-01-11

W wyremontowanej kamienicy przy ulicy Kołłątaja 9 w Sosnowcu zamieszkają intelektualiści, wszystko za sprawą wprowadzonego w mieście programu „Mieszkanie dla absolwenta”.

Zresztą tak sami o tym mówią, że takiego skupiska intelektualistów w jednym miejscu na pewno nie ma w Sosnowcu, ale również okolicy. Mieszkań jest tutaj 28 na tę chwilę gdyby się udało rzeczywiście wszystkie zasiedlić absolwentami to nasycenie na m² będzie gigantyczne.

- komentuje Joanna Sekuła, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

Dzięki programowi władze miasta liczą na zatrzymanie najzdolniejszych absolwentów w Sosnowcu.

Chodzi o to, żeby Ci którzy są uzdolnieni, którzy uważamy, że są niezbędni dla funkcjonowania naszego miasta, którzy mają szczególne osiągnięcia w trakcie swoich studiów chcielibyśmy by tutaj się osiedlali, ale jeżeli będą chętni z innych miast żeby tutaj zamieszkać to jesteśmy otwarci. 

-tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W kamienicy na ul Kołłątaja 9 czynsz nie przekroczyć 7 zł za m kw. Absolwenci, którzy skorzystali z projektu  są zadowoleni ze dzięki swoim osiągnięcia mają szanse rozpocząć życie na własny rachunek.

Każda taka inicjatywa, żeby zatrzymywać ludzi w mieście, a zwłaszcza połączona z remontem kamienic w centrum miasta jest fajna. Z mojej perspektywy fakt, że udzielałem się w różnych inicjatywach i nie wiedziałem ze kiedykolwiek się to tak fajnie zwróci w formie takiego korzystnego najmu mieszkania

- ocenia Rafał Rydzewski, uczestnik programu.

Miasto planuje kontynuować program  Mieszkanie dla Absolwenta. Osoby zainteresowane projektem mogą już składać wnioski do kolejnej edycji.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress