Kino Kadr i rozkład jazdy PKZ-u

2017-01-27

Powodów do tego by pokochać kino jest wiele. Duży ekran przenosi nas do świata gdzie możemy poczuć dreszczyk emocji lub wzruszyć się do łez. Dodatkowo niektóre kina mają swoją duszę i klimat, jednym z nich jest Kino Kadr mieszczące się w dąbrowskim PKZ-cie.

Głównie gramy filmy takie bardziej wymagające, tzn nie gramy dużych blockbusterów, które są multipleksach, nie znajdzie się u nas Gwiezdnych Wojen czy tego typu filmów. Gramy filmy bardziej wymagające, dużo dramatów bo to najbardziej popularny gatunek filmowy.

-mówi Grzegorz Drygała, opiekun Kina Kadr.

Sercem kina jest pomieszczenie, w który pracuje operator. To właśnie dzięki niemu miłośnicy srebrnego ekranu mogą wgłębiać się w fabułę kolejnych filmów.

Mamy tutaj panel sterujący, który odpowiada za sterowanie całym projektorem, ustawiamy na nim odpowiedni format, jakość i wysokość dźwięku, gasimy światło i puszczamy film, później pilnujemy, żeby wszystko sprawnie przebiegało. 

- wyjaśnia Sebastian Witas, operator Kina Kadr.

Pałac Kultury Zagłębia to jednak miejsce w którym odnajdą się nie tylko miłośnicy kina. To miejsce jak zawsze tętni kulturą. Już 6 lutego w murach PKZ odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Tyńcem.

Trzy dni później mamy pierwszy koncert z cyklu Kameralne Czwartki, to nowy cykl. Pierwszy koncert będzie zatytułowany „Klasyka dawnych tańców węgierskich.

- komentuje Olaf Otwinowski, specjalista ds. PR, Pałacu Kultury Zagłębia.

10 lutego w sali teatralnej zagra organek, promując w ten sposób nową płytę pt Czarna madonna.

w niedzielę 12 lutego o godzinie 17.00 Koncert Wiedeński czyli utwory z oper i operetek całego świata. Wisienką na torcie będzie Monodram w wykonaniu Andrzeja Seweryna, który odbędzie się 13 lutego.

-dodaje Olaf Otwinowski.

Bilety na te wydarzenia wciąż są dostępne, jeśli macie więc ochotę dotknąć kultury PKZ będzie do tego odpowiednim miejscem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress