Kopania Kultury otwarta

2017-01-30

To był z całą pewnością wieczór niezwykłych wrażeń, bo i taka okazja nie zdarza się często. W niedzielę 29 stycznia swoje podwoje przed mieszkańcami miasta oficjalnie otwarła Kopalnia Kultury.

Fot: Kopalnia Kultury

Historia Czeladzi piaskiem pisana w wykonaniu Tigrana Vardikyana, program kabaretowy Jerzego Kryszaka i koncert zespołu Feel to ledwie kilka z wielu atrakcji, które podziwiać można było w nowoczesnej, klimatyzowanej i komfortowej sali widowiskowej.
Kopalnia to zupełnie nowe miejsce na mapie Czeladzi. Obiekt zaskakuje architekturą, wyposażeniem, profesjonalną sceną i salą koncertową, odpowiadającą najwyższym audiowizualnym standardom. Obiekt, prócz profesjonalnie przygotowanych sal prób, sceny czy studia nagrań, posiada między innymi sale plastyczne i taneczne.

Spełniamy najbardziej restrykcyjne wymagania w zakresie organizacji koncertów i wydarzeń artystycznych. Myślę, że było to widać i słychać w trakcie uroczystego otwarcia. Oczywiście otwarciu naszej Kopalni towarzyszył stres. Na szczęście technika nie zawiodła, artyści dopisali, a reakcje publiczności sprawiły nam ogromną satysfakcję.

– podkreśla kierownik Kopalni Kultury i pianista zespołu „Feel” w jednej osobie Łukasz Kożuch.

Wielką atrakcją podczas uroczystości otwarcia był również konkurs, w którym do wygrania były ekskluzywne nagrody: wstęp VIP do Term Rzymskich w Czeladzi, kolacja dla dwojga
w Szafranowym Dworze, weekend w Hotelu Alpin w Szczyrku. Szczęśliwcy otrzymali też bony edukacyjne od Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu i Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz luksusowy samochód marki Infiniti na weekend z pełnym bakiem od sosnowieckiego salonu.

Jak podkreślają władze Czeladzi, Kopalnia Kultury w symboliczny sposób nawiązywać ma do górniczych tradycji miasta.

Czeladź ma wspaniałą historię, z której wszyscy jesteśmy niezwykle dumni. Chcemy, by bogactwo czeladzkich dziejów było fundamentem, na którym budujemy nowoczesność. Mam tu na myśli nie tylko działania w zakresie rozwoju kultury, którym Kopalnia ma dać zupełnie nowe ramy, ale też całą sferę biznesu, edukacji i działań społecznych.

– przekonuje burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Po wielkim otwarciu teraz przychodzi pora na pierwsze wydarzenia, organizowane
w pachnących świeżością wnętrzach Kopalni Kultury. Już 11 lutego odbędzie się casting do grup teatralnych.

Aktorstwo i występy sceniczne to marzenie wielu osób w każdym wieku. Casting ma wyłonić przyszłych uczestników zajęć teatralnych. W planach mamy tworzenie spektakli pantomimicznych, dramatycznych i muzycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

– zapowiada Adam Kwapisz, aktor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie i instruktor Kopalni Kultury.

Rekrutacja na pozostałe zajęcia, m.in. muzykoterapię, umuzykalnienie i chóry rusza
z początkiem lutego. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie instytucji oraz telefonicznie. Z kolei z okazji walentynek, dla wszystkich zakochanych Kopalnia Kultury przygotowała „Muzyczną randkę” z Jackiem Kawalcem. Koncert artysty odbędzie się 14 lutego. Bilety  w cenie 25 złotych są już do kupienia w siedzibie kopalni.

Nasze najbliższe plany to projekcje filmowe, spektakle teatralne, spotkania podróżnicze i koncerty. Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku.

– zachęca Łukasz Kożuch.

Informację nadesłał Konrad Bilski, rzecznik prasowy Kopani Kultury.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress