„Mój Molier”

2017-01-24

13 lutego w Pałacu Kultury Zagłębia, w monodramie „Mój Molier”, wystąpi Andrzej Seweryn – jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Znając jego kunszt aktorski oraz twórczość francuskiego komediopisarza, szykuje się wieczór artystycznych doznań najwyższej próby.

Andrzej Seweryn w swojej opowieści scenicznej, zbudowanej wokół perypetii zazdrosnego bohatera „Szkoły żon”, pozwala sobie na cudowny luz już od samego początku. Wchodzi na scenę krokiem tanecznym, w rytm swingującej muzyki. – Nie, nie, proszę państwa: to ani Gene Kelly, ani Fred Astaire, to naprawdę będzie mieć związek z Molierem – zaczyna Seweryn. I dalej w tym duchu, choć już bez „musicalowego” tła, toczy się historia czterdziestoletniego mieszczanina, Arnolfa, który szykując się do ślubu z kobietą znacznie młodszą od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi.

Seweryn improwizuje, czyni zabawne dygresje, przeczytanie fragmentów tekstu powierza widzom. Jest lekko, dowcipnie, finezyjnie. To solowy występ aktorski na naprawdę najwyższym poziomie.

Andrzej Seweryn, wybitny aktor teatralny i filmowy, współpracował z wieloma uznanymi reżyserami. Zagrał m.in. w „Ziemi obiecanej”, „Liście Schindlera”, „Panu Tadeuszu”, „Zemście”, „Ogniem i mieczem”, „Prymasie”. W 2016r. został laureatem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno i Festiwalu Filmowego w Gdyni za najlepszą rolę męską w głośnym obrazie Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina”, w którym wcielił się w postać Zdzisława Beksińskiego.

Monodram „Mój Molier” zostanie wystawiony na scenie Pałacu Kultury Zagłębia 13 lutego o godz.19. Bilety do nabycia w kasie PKZ i na stronie bilety.palac.art.pl.
Wyślij link mailem
Poprzednia
stronaNastępna
stronaPowrótPDFDrukujZgłoś
nieścisłość

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress