Ogromna inwestycja w sosnowieckie sieci

2017-01-20

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu przeprowadzi dwie kolejne inwestycje w sieci. Prace będą kosztować ponad milion złotych.

Do końca czerwca 2017 roku wzdłuż ulicy Mościckiego zostanie ułożony nowy wodociąg, a w ciągu ulicy Dziewiczej wodociąg i kanalizacja.

Prace wzdłuż ulicy Mościckiego częściowo będą prowadzone metodą bezwykopową. Roboty będziemy prowadzić w pasie zieleni oraz na chodniku, czyli bez utrudnień dla kierowców. Utrudnienia dla pieszych także staramy się zminimalizować, stąd właśnie metoda bezwykopowa, czyli taka, która nie wymaga rozbierania całego chodnika.

– tłumaczy Marek Wilczok z RPWiK.

Bardziej skomplikowane prace zostaną przeprowadzone przy ulicy Dziewiczej, gdzie od wysokości ul. Piłsudskiego do budynku nr 13 będzie układał kanalizację.

W czasie prowadzenia prac ten odcinek ul. Dziewiczej będzie zamknięty. Wielkich utrudnień nie będzie przy budowie kilkusetmetrowego wodociągu w ciągu tej jezdni, bowiem prace będą odbywały się w większości po śladzie chodnika, który zostanie później odbudowany.

-wyjaśnia sosnowiecki magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress