Podwyżki w PKM w Sosnowcu

2017-01-18

Pracownicy  Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu dostana podwyżki. Ich pensje wzrosną o ok. 200 zł.

Podwyżka jest efektem negocjacji płacowych przeprowadzonych z pracodawcą przez zakładowe organizacje NSZZ Solidarność i OPZZ.
Jak informuje Śląsko Dąbrowska Solidarność od 1 stycznia wynagrodzenia zasadnicze pracowników umysłowych zostały podniesione o 117 zł, a zasadnicze stawki godzinowe kierowców i pracowników zaplecza technicznego są wyższe o 70 gr.

Kolejna podwyżka wejdzie w życie w czerwcu. Od tego miesiąca pracownicy umysłowi będą zarabiać o 84 zł więcej. Stawki godzinowe kierowców i pracowników zaplecza technicznego wzrosną o 50 gr. 

- informuje Solidarność.

Związkowiec podkreśla, że rozmowy z pracodawcą były bardzo trudne.

Staraliśmy się wynegocjować jak najwyższe podwyżki, ale musieliśmy brać pod uwagę sytuację finansową spółki, która nie jest najlepsza. Firma planuje zakup ponad 80 autobusów. Część pieniędzy na nowy tabor będzie pochodziła z Unii Europejskiej, ale musimy mieć także wkład własny. Ta inwestycja jest niezbędna, jeśli w dalszym ciągu chcemy świadczyć usługi dla KZK GOP. Jeżeli nie kupimy nowych autobusów, będziemy musieli zrezygnować z obsługi niektórych połączeń, a to może się wiązać z redukcjami etatów.

– mówi Andrzej Badura, przewodniczący Solidarności w firmie.

W PKM Sosnowiec zatrudnionych jest 865 osób. Do Solidarności należy ponad 300 osób.
W sumie w firmie działają trzy zakładowe organizacje związkowe, ale jedna z nich nie bierze udziału w rozmowach płacowych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress