Policja i sanepid kontra dopalacze (wideo)

2017-01-02

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach nieprzewianie prowadzą walkę z dopalaczami. W działaniach tych funkcjonariuszy bardzo często wspiera sanepid.

W ubiegłym tygodniu podczas wspólnej akcji policjanci wraz z pracownikami sanepidu skontrowali miejsce, gdzie mogą być sprzedawane dopalacze. Podczas działań w jednym ze sklepów w centrum miasta przejęli oni 18 sztuk opakowań substancji psychoaktywnych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach skrupulatnie weryfikują i sprawdzają informacje o miejscach, gdzie rozprowadzane są dopalacze. W środę policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu wkroczyli do akcji. Przeprowadzili kontrolę w miejsc, gdzie już wcześniej dochodziło do handlu tymi środkami. W jednym ze sklepów w centrum miasta policjanci znaleźli 18 opakowań produktów o różnych nazwach, które to produkty mogą powodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

-wyjaśnia KMP w Katowicach.

Teraz przejęte środki mają zostać poddanie specjalistycznym badaniom laboratoryjnym, które pozwolą na dokładne określenie ich składu.

 Od wyników analizy będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie. Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała decyzję o natychmiastowym zaprzestaniu prowadzenia działalności handlowej przez skontrolowane sklepy.

-dodaje KMP w Katowicach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress