Ponad 6400 porcji amfetaminy nie trafi na rynek (wideo)

2017-01-12

Przeszło 6 tysięcy działek amfetaminy nie trafi na rynek dzięki działaniom operacyjnym sosnowieckich policjantów. Mężczyźni, do których należały narkotyki trafili do aresztu.

Źródło:  KMP w Sosnowcu

Kryminalni z sosnowieckiej komendy zajmowali się tą sprawą już od pewnego czasu. Najpierw policyjni wywiadowcy zatrzymali w dzielnicy Milowice 33-letniego mężczyznę, który miał przy sobie amfetaminę, z której można by przygotować ponad 1400 porcji narkotyku.

Mundurowi zabezpieczyli także sprzęt do jego porcjowania i pakowania, a także kilka porcji marihuany. Kilka dni później został namierzony i zatrzymany mieszkaniec Czeladzi. W wyniku przeprowadzonych przeszukań kryminalni zabezpieczyli kolejne narkotyki – amfetaminę, pozwalającą na przyrządzenie 5 tys. porcji dilerskich, a także sprzęt do jej ważenia i porcjowania. W wyniku dalszych działań policjantów ustalono, że mieszkaniec Milowic na przestrzeni ostatniego roku wprowadził na rynek około 20 tys. działek amfetaminy.

- informuje KMP w Sosnowcu.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Również zatrzymany w Czeladzi 28-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i uczynienia sobie z ich wprowadzania do obrotu stałego źródła dochodu. Również on został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Obu mężczyznom, za popełnione przestępstwa, może grozić do 10 lat więzienia.

- przekazuje KMP w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress