Powiat nie przebuduje drogi w Sławkowie

2017-01-12

Choć jeszcze we wrześniu powiat będziński rozważał jeszcze wykonanie długo oczekiwanej inwestycji na ulicy Kolejowej w Sławkowie to pewne jest już, że mieszkańcy nie mają co liczyć na remont tej drogi. W  budżecie na 2017 rok starostwo nie przewidziało bowiem ani złotówki na modernizację ulicy Kolejowej.

Fot: UM w Sławkowie

Kilka miesięcy przed końcem roku starosta Arkadiusz Watoła nie tylko rozważał inwestycji na ulicy Kolejowej,  ale również – po przeprowadzeniu przetargu na to zadanie – wykonanie z ewentualnych oszczędności dokumentacji projektowej przebudowy powiatowych ulic: Wrocławskiej, Piłsudskiego i Olkuskiej.

Jako samorząd miasta, po raz kolejny podeszliśmy do sprawy w sposób odpowiedzialny i zarezerwowaliśmy w naszym budżecie 150 tys. zł na pomoc starostwu w realizacji inwestycji na ulicy Kolejowej. Niestety, znów okazało się, że ze strony władz powiatu były to deklaracje bez pokrycia.

– komentuje burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Jak informuje UM w Sławkowie jeśli starostwo nie podejmie działa w zakresie przebudowy drogi i remont nie ruszy jeszcze w tym roku swoją ważność może dokumentacja projektowa, wykonana wspólnie przez powiat i miasto jeszcze w 2013 roku.

Na jej opracowanie Sławków przekazał wtedy starostwu prawie 17 tys. zł. Stanowiło to połowę kosztów jej wykonania. Jeśli więc kolejny etap inwestycji nie zostanie przeprowadzony i dokumentacja ostatecznie trafi do kosza, miasto domagać będzie się od starostwa zwrotu poniesionych na jej opracowanie kosztów.

- wyjaśnia Krzysztof Kozieł, rzecznik prasowy UM w Sławkowie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress