Przy ul.Szpitalnej powstanie hala targowa

2017-01-13

Przy ulicy Szpitalnej w Czeladzi powstanie hala targowa. Burmistrz miasta ogłosił wczoraj przetarg na 25 dzierżawę gruntu pod budowę nowej hali w miejscu dzisiejszego targowiska znajdującego przy Biedronce.

Fot: www.facebook.com/ZbigniewSzaleniec/

Burmistrz zakłada, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpi już w lutym, a prace związane z budową nowego targowiska nastąpią równie szybko.

Mam nadzieję, że 14 lutego wyłonimy podmiot, który w szybkim tempie wybuduje estetyczną i funkcjonalną halę targową, w której znajdą się miejsca dla wszystkich kupców, którzy od kilku czy kilkunastu lat prowadzą swoje kioski na dolnym i górnym targu. Bardzo się cieszę, że przygotowania do przetargu przebiegały w duchu współpracy ze środowiskiem naszych kupców, którzy do proponowanych zasad przetargu, o których zostali powiadomieni w listopadzie, nie wnieśli żadnych uwag.

- informuje na swoim profilu na Facebook’u Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Kupcy zadecydowali między innymi o sposobie wykonania inwestycji na zasadach dzierżawy, sprzeciwiając się tym samym pomysłowi władz miasta aby tę inwestycję realizował wyłoniony drogą konkursu podmiot prywatny, przy współpracy z miastem w ramach tzw. PPP.

Ta formuła miała być gwarancją miasta, zapewniającą miejsca i stałą ustaloną stawkę czynszu dla obecnie handlujących na targowisku kupców. Jeżeli przetarg się powiedzie i wyłonimy dzierżawcę to budowa hali i przynależnych miejsc parkingowych nie może potrwać dłużej niż 12 miesięcy. Na czas budowy, całe dolne targowisko zostanie przeniesione na tzw. górny targ, który po wybudowaniu hali targowej zostanie w całości zlikwidowany.

-dodaje burmistrz Czeladzi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w przyszłym roku stare targowisko zamieni się w nowoczesny i funkcjonalny obiekt handlowy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress