Robotyczna sobota w bibliotece

2017-01-09

7 stycznia w będzińskiej książnicy odbyła się wielka Gala Robotów, podczas której rozstrzygnięty został konkurs „Wiedz@ da Ci bezpieczeństwo w sieci”. Celem konkursu było przybliżenie uczestnikom zagadnień z zakresu nauki o technologiach informatycznych oraz zachęcenie do korzystania z najnowszych zdobyczy nauki.

Serdecznie gratulujemy:

Juli Malinowskiej za zdobycie I miejsca,
Mateuszowi Pawłowskiemu za zajęcie II miejsca,
Tomaszowi Kubatowi, Adrianowi Kaczmarczykowi, Olivii Majcher za zajęcie III miejsca oraz wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie.

Oprócz udziału w gali wręczenia nagród wszyscy zebrani mogli wziąć udział w warsztatach robotycznych. Zajęcia spełniły oczekiwania dzieci i młodzieży o różnym stopniu zaawansowania wiedzy związanej z informatyką, robotyką i programowaniem.

Dla najmłodszych przewidziano budowanie i programowanie robotów z zestawów Robokids i Mindstorms. Młodzież na poziomie zaawansowanym pracowała na zestawie RoboKit i zajęła się programowaniem w języku C.

Udział w warsztatach i możliwość samodzielnego wykonania robota dostarczyły wszystkim dużo satysfakcji, będąc jednocześnie doskonałym połączeniem zabawy i nauki.

Źródło: UM w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress