Rok 2016 w Towarzystwie Przyjaciół Będzina (wideo)

2017-01-12

Rok 2016 dla Towarzystwa Przyjaciół Będzina to rok pełen skrajności, był to czas prężnej działalności oraz chwil smutku.


W ubiegłym roku Towarzystwo Przyjaciół Będzina pożegnało Jerzego Sendera, który przez niemal 15 lat poprowadził lwią część wieczorów klubowych. Następnie odszedł Roman Szenk, redaktor i publicysta prasowy.  Kolejnymi stratami dla Towarzystwa była śmierć wieloletniego prezesa stowarzyszenia Waldemara Szydło oraz Władysława Śliwonia, pierwszego prezesa TPB.

Jedyne co możemy zrobić to spowodować, że ten przykład, który nam dali tej działalności ponad podziałami, czasem gdy wieje wiatr w oczy – to jest dobry przykład na to by działać dalej i to możemy Państwu już dzisiaj obiecać. 

- komentuje Marcin Lazar, prezes TPB.

Towarzystwo zaplanowało już pierwsze półrocze 2017 roku. 26 stycznia w ramach wieczoru klubowego odbędzie się spotkanie poświęcone Międzynarodowemu Festiwalowi Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Miesiąc luty to tłusty czwartek, który w tym roku odbędzie się w Kinie Nowość, główną atrakcją będzie premiera filmu „Śledztwo”.  Marzec to walne zebranie, gdzie przedstawiamy sprawozdanie ze swojej działalności. Następnie kwiecień i Dzień Ziemi, promocja książki „Kazimierz Wielki w Będzinie – przewodnik”. Później oczywiście maj i koncert „Dziękuję Ci Mamo”.

- wymienia Joanna Janiszewska, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej TPB.

Jak zatem widać w kalendarzu Towarzystwa nie zabraknie wydarzeń, które doskonale znają mieszkańcy Będzina

Przecież jak sobie wyobrazić listopada bez Będzińskiej Kwesty, czy grudzień bez Wigilii Będzińskiej, czy maj bez koncertu „Dziękuję Ci Mamo”. Będą też inne inne imprezy, które planujemy w nowym stylu, odświeżone.

- mówi Marcin Lazar.

Niech ten rok 2017 będzie dla będzińskiego Towarzystwa niezwykle udany, mieszkańcy naszego miasta z pewnością czekają na kolejne ciekawe inicjatywy, w których będą mogli uczestniczyć.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress