Sosnowiec zagra z WOŚP

2017-01-13

Podobnie jak w roku ubiegłym wielki koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Sosnowcu. Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski, a stolica Zagłębia będzie jednym z dziesięciu miast, z którego będą nadawane transmisje „na żywo” w TVN, TVN24 i TTV.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi swój jubileusz. Tegoroczny finał odbędzie 15 stycznia już po raz 25. Przez tyle lat, dzięki darczyńcom, w każdy zakątek kraju dociera ogromne wsparcie, niejednokrotnie ratujące zdrowie i życie. 25. finał w Sosnowcu zorganizowany zostanie z wielkim rozmachem. 15 stycznia punktem kulminacyjnym będą koncerty na terenach przy Górce Środulskiej. Początek o godzinie 13.00, na scenie pojawi się formacja Menago. Ok. godz. 14 wystąpi się zespół St. James Hotel, a godzinę później dysponująca fenomenalnym głosem, Lidia Kopania. Po godzinie 16 na scenie zagra Myslovitz, a przed 18 po parku przy Górce Środulskiej rozniosą się dźwięki akordeonu – to za sprawą Marcina Wyrostka. Około godziny 19 sosnowieckiej publiczności zaprezentuje się raper Grubson.

Jubileuszowy finał to nie tylko koncerty. Przy Górce Środulskiej pojawią się także niezwykli goście, prowadzone będą licytacje, na których do zgarnięcia będą niezwykłe i nietuzinkowe przedmioty. Tradycyjnie już, o godzinie 20, Sosnowiec wyśle światełko do nieba. Koncert poprowadzi Piotr Zawadzki, aktor Teatru Zagłębia.

Cieszę się, że organizujemy WOŚP z panem marszałkiem, to ogromne wydarzenie w województwie śląskim. Już dzisiaj mówię, że znowu będziemy się starali, abyśmy organizowali kolejne finały. To łączenie fantastycznej energii ludzi, emocji, zabawy. Wszystkich zachęcamy, aby brali udział w naszych imprezach.

- mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Dzień z WOŚP rozpoczniemy jednak dużo wcześniej, bo już o godzinie 10.00 w hali widowiskowo-sportowej w Zagórzu (Braci Mieroszewskich 91). Od rana na wszystkich czekać będą m.in.: pokazy pierwszej pomocy, występ cheerleaderek Gimone, pokazy tańca, capoeiry, magika, pokaz mody, a także tańca tri bal i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie konkursów, tradycyjnych licytacji, loterii i wielu, wielu innych atrakcji. Na tym nie koniec, bowiem w hali stanie największa w Polsce puszka WOŚP, mierząca 2,3 m, a uczestniczy zbudują gigantyczną karuzelę z tektury i bibuły.

Chętni postrzelają na strzelnicy ASG bądź też będą mogli zagrać w LOL’a. Na miejscu pojawią się także piłkarze Zagłębia Sosnowiec, a wśród kilkunastu stoisk, swoje będzie miało m.in. Muzeum Śląskie. Będzie też okazja, aby coś dobrego przekąsić, a swoje stoisko będzie miał również Sosnowiecki Szpital Miejski. Odwiedzający go dorośli pacjenci będą mogli się skonsultować, porozmawiać o swoich dolegliwościach i problemach zdrowotnych oraz np. wykonać pomiary cukru czy ciśnienia.

Dla tych, którzy lubią wysiłek fizyczny, przy ulicy Kresowej (Stawiki i tereny kompleksu treningowego przy Stadionie Ludowym) zorganizowany zostanie 3. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. Organizatorzy w ten sposób chcą propagować akcję walki z cukrzycą i popularyzować wiedzę na jej temat. Uczestnicy na starcie zameldują się o godzinie 11.00.

Na tym nie koniec niespodzianek.
Każdy będzie mógł wziąć udział w niezwykłych aukcjach w tym tych z udziałem prezydenta, Arkadiusza Chęcińskiego. Na licytacje trafi:
- jeden dzień na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Występ w przedstawieniu oraz teatr „od kuchni”;
- wyjazd wraz z prezydentem na jedno ze spotkań piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec rozgrywane na wyjeździe
- udział w charytatywnej gali bokserskiej, w roli sekundanta prezydenta, Arkadiusza Chęcińskiego.

Gala odbędzie się 17 marca, a w ringu pojawi się właśnie prezydent.

 Mam nadzieję, że rola tej osoby nie sprowadzi się do rzucania ręcznika, a do bliższego kontaktu z ringiem i ze mną.

- mówi z uśmiechem prezydent Sosnowca.

W tym roku sosnowiecki finał WOŚP ponownie wsparty zostanie przez Urząd Marszałkowski.

To niezwykle potrzebna i ważna inicjatywa. Korzystają z niej dzieci i seniorzy, którzy potrzebują pomocy. Atrakcji w Sosnowcu czeka nas niezwykle dużo, wierzę, że mieszkańców będzie sporo i oczywiście liczymy na ich ofiarność.

– mówi marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa.

Urząd Marszałkowski również przygotował licytacje: weekend dla dwojga w Koszęcinie z warsztatami z zespołem Śląsk, wejściówki na otwarcie Stadionu Śląskiego, wraz z jego zwiedzaniem oraz rola w spektaklu Teatru Rozrywki.

Informację nadesłał Rafał Łysy, rzecznik UM w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress