Studenci protestowali w Katowicach (wideo)

2017-01-26

W środę późnym wieczorem przed Teatrem Śląskim w Katowicach zebrali się studenci reprezentujący uczelnie wyższe z naszego regionu. W ten sposób młodzi ludzie chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. 

Tutaj nie chodzi o to jaką partię się reprezentuję, czy lewicę, czy prawicę, czy jest się konserwatywnym, czy liberalnym chodzi o ochronę takich wartości, które w XXI wieku w cywilizowanym państwie powinny być już naturalne, niezależnie od stronnictwa.

-mówi Fryderyk Zoll, jeden z organizatorów protestu.

Bronią studentów były budziki i 12 postulatów (na dole materiału). Znaczącą część manifestujących stanowili przedstawiciele KOD-u, Nowoczesnej, Partii Razem czy Partii Zielonych. Demonstrację studentów poparło wielu pracowników naukowych, wśród nich był  wykładowca akademicki dr Bartłomiej Garbyś.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą bardzo sobie cenie jest to, że studenci wychodzą i są aktywni, to jest istotny element istnienia, budowania i funkcjonowania demokratycznego państwa prawa. Cieszę się, że studenci biorą w tym udział.

-oceniał dr Bartłomiej Gabryś, wykładowca akademicki.

Frekwencja protestujących nie była największa, w kulminacyjny punkcie manifestacji na placu przed Teatrem Ślaskim znajdowało się zaledwie kilkadziesiąt osób, nie przeszkadzało to jednak w wyrażaniu swojego niezadowolenia wobec polityki rządu.

My nie możemy zrobić nic więcej poza protestem, wiec musimy protestować do skutku. Może rządzący zrozumieją, że NSDAP było świetną partią, ale kiedyś przyszedł na nich kres, Mu’ammar al-Kaddafi też wydawało się, że będzie zawsze a też przyszedł na niego kres, więc kiedyś też na „kaczystów” przyjdzie kres.   

-komentował Paweł Nalepa, student chemii UŚ.

Podobne manifestancie odbyły się wczoraj w kilku miastach w kraju, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie.

16114885_1380354311995296_5870283901609057019_n

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress