Urodziny Pałacu Kultury Zagłębia (wideo)

2017-01-02

11 stycznia 2017 roku Pałac Kultury Zagłębia świętować będzie swoje 59. urodziny. Tegoroczna urodzinowa impreza PKZ-u  zapowiadają się bardzo interesująco.

Kilka lat temu obiecaliśmy publiczności, że jeśli 11 stycznia, któregokolwiek roku będziesz miał ochotę posłuchać dobrej muzyki lub obejrzeć dobry spektakl to przyjdź do Pałacu Kultury Zagłębia. W tym roku zagra dla nas Akademicka Orkiestra Dęta.

- mówi Małgorzata Majewska, dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Tematem przewodnim koncertu będzie muzyka filmowa, dlatego możecie być pewni, że tego dnia nie zabranie utworów znanych z najlepszych produkcji. W dniu urodzinowego koncertu goście pałacu będą mogli również po raz ostatni obejrzeć wystawę poświęconą Tradycjom Piernikarskim na Śląsku.

Na wystawie dowiedzą się państwo, że najstarsze pierniki wcale nie pochodzą z Torunia, można się dowiedzieć z czego zrobione są tradycyjne pierniki, co wchodzi w ich skład, w jakich formach dawniej wypiekano pierniki. Wypożyczyliśmy tutaj z Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu formy piernikarskie , które zostały wyrzeźbione w XVIII i XIX wieku.

- komentuje Agnieszka Bednarz z Pałacu Kultury Zagłębia.

Jeśli Ciekawi was jak dawnej tworzono aromatyczne pierniki lub jakie utwory zagrane zostaną na urodzinach PKZ-u koniecznie odwiedźcie dąbrowski Pałac. Już od jutra w kasie PKZ dostępne będą darmowe bilety na urodzinowy koncert.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress