W Będzinie i Sosnowcu będzie zimniej w mieszkaniach

2017-01-11

W związku z pożarem do jakiego doszło kilka dni temu w Elektrowni Łagisza mieszkańcy kilku zagłębiowskich dzielnic musza przygotować się na to, że w ich mieszkaniach będzie chłodniej. Zakłócenia w przepływie ciepła będą obejmą dzielnicę Klimontów w Sosnowcu oraz osiedle Syberka i osiedle Ksawera w Będzinie.

Tauron Ciepło informuje, że choć awaria, która wynikła w skutek pożaru może przekładać się na obniżenie temperatury w mieszkaniach niektórych odbiorców to w żaden sposób nie jest zagrożone bezpieczeństwo i ciągłość dostaw ciepła do mieszkańców.

W wyniku pożaru, do jakiego doszło 6 stycznia w Łagiszy, uszkodzeniu uległ system podawania węgla do kotłów bloków ciepłowniczych. Niezwłocznie został uruchomiony alternatywny sposób podawania paliwa. Jego wydajność pozwala na pracę jednego bloku, co powoduje ograniczenia możliwej do osiągnięcia mocy wytwórczej. Na terenie elektrowni prowadzone są intensywne prace w celu jak najszybszego przywrócenia standardowej pracy bloków. Stale prowadzone są także działania, których celem jest utrzymanie produkcji ciepła na jak najwyższym poziomie.

-poinformował Tauron Ciepło.
W Elektrowni robione jest wszystko by zapewnić mieszkańcom zagrożonych dzielnic ciągłości dostaw oraz odpowiedniej temperatury w mieszkaniach, w związku z tym uruchomione zostały dodatkowe źródła zasilania.

Jednocześnie nasze służby serwisowe pracują we wzmocnionym składzie. Stale prowadzimy prace regulacyjno-serwisowe aby zapewnić mieszkańcom odpowiedni komfort cieplny. Dodatkowo prowadzimy wzmożony monitoring obiektów użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, przedszkola) w Sosnowcu i Będzinie.

- przekazuje Tauron Ciepło.

Dostawy do pozostałych odbiorców realizowane są bez zakłóceń. O postępach prac i wszelkich zmianach sytuacji mieszkańcy mają być informowani na bierząco. Dodatkow Tauron Ciepło zobligował się, że w przypadku stwierdzenia niedogrzania, na wniosek zarządcy budynku, po odpowiedniej weryfikacji, odbiorcom zostanie udzielona bonifikata, zgodnie z zasadami obowiązującymi w prawie energetycznym.

Wszelkie problemy związane z dostawami ciepła do mieszkań należy zgłaszać na Pogotowie Ciepłownicze tel. 993 lub 32 258 47 73 (24 h/7 dni w tygodniu). Kwestie związane z niedogrzaniem można przekazywać do Biura Obsługi Klienta : tc.obsluga-klienta@tauron-cieplo.pl, tel. 32 663 82 01 lub 516 116 069 w godzinach 7.00-15.00

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress