Wysoka premia w Tauron Ciepło

2017-01-13

Portfele pracowników Tauron Ciepło zostaną zasilone jednorazową premią w wysokości 1000 złotych. Kwota premii jest taka sama dla wszystkich pracowników.

O dodatek dla pracowników Tauron Ciepło wnioskowała Solidarność wraz z innymi związkami zawodowymi.

W ubiegłym roku obchodziliśmy 50-lecie istnienia PEC Katowice, na bazie którego zbudowany został Tauron Ciepło. Zawnioskowaliśmy, aby z okazji tego jubileuszu wypłacić pracownikom premię, bo to oni przez lata budowali naszą firmę i dzięki nim ona istnieje.

– mówi Tadeusz Nowak przewodniczący Solidarności w Tauron Ciepło.

Zarząd spółki zgadzając się na przyznanie premii podkreślał, że jest to również nagroda za zrealizowanie programu oszczędności, dzięki którym Tauron Ciepło osiągnął w zeszłym roku wynik lepszy od zakładanego w planie finansowym. Taki wniosek nie do końca spodobał się Solidarności.

Cieszymy się z premii, ale co do tych oszczędności mamy pewne zastrzeżenia. Niespełna rok temu ograniczyliśmy liczbę członków zarządu spółki z trzech osób do dwóch. Mówiono nam wtedy, że to właśnie element nowego, oszczędnego model zarządzania i optymalizacji kosztów, więc skoro zarząd oszczędza na sobie, to pracownicy też muszą zacisnąć pasa. Tymczasem kilka dni temu zarząd ponownie poszerzono o nowego wiceprezesa.

– wskazuje Tadeusz Nowak.

NSZZ Solidarność działająca w Tauron Ciepło w ciągu ostatnich tygodni odniosła również inny sukces. Dzięki działaniom związku na dzień przed Wigilią na konta pracowników wpłynął bonus w wysokości 300 zł brutto.Góra.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress