Wystawa laleczek w Zespole Szkół nr 1 w Sosnowcu

2017-01-17

W Zespole Szkół nr 1 (w skład którego wchodzi Sportowa Szkoła Podstawowa nr 17 i Gimnazjum nr 17 ) podsumowano kolejną akcję UNICEF-u.

Tym razem uczniowie pomogli swoim rówieśnikom w Angoli, biorąc udział w IV już edycji międzynarodowej kampanii Wszystkie Kolory Świata. Celem tego projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy otwartości oraz tolerancji na inne kultury.

W ramach tego programu uczniowie wraz z rodzinami przygotowali szmaciane laleczki UNICEF-u , które są o tyle niezwykłe, że symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Uczniowie sami wybrali kraj pochodzenia dla swojej laleczki , nadali jej imię i wiek w specjalnym „akcie urodzenia” . Laleczki zostały zaprezentowane w szkole w trakcie charytatywnej imprezy, z której dochód został przeznaczony na zakup szczepionek dla dzieci w Angoli.

Wybrano również jedną z laleczek, która weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na „najbardziej oryginalną laleczkę”- dla zwycięskiej szkoły nagrodą będzie koncert Majki Jeżowskiej. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za zaangażowanie i okazane wsparcie na rzecz pomocy dzieciom w Afryce.  Koordynatorem akcji na terenie szkoły była pani Iwona Bartczak.

Informację nadesłała Iwona Bartczak z Zespołu Szkół nr 1 w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress