27-latek napastował kobiety w autobusach

2017-02-21

Na przestrzeni trzech lat 27-letni będzinianin czterokrotnie napastował 21-letnią będziniankę w komunikacji miejskiej. Dzięki zgłoszeniu młodej kobiety zboczeniec trafił w ręce policji.

27-latek zawsze działał w ten sam sposób, najpierw upatrywał swoje ofiary, a następnie korzystając z tego, że autobus był zatłoczony dotykał kobiety po różnych częściach ciała.

Napastowana kobieta na początku bagatelizowała zachowanie mężczyzny, jednak po kolejnym zdarzeniu, które miało miejsce w grudniu ubiegłego roku postanowiła powiadomić Policję. Mimo niewielu informacji dotyczących głównie wyglądu mężczyzny oraz linii autobusowych, z których mógł on korzystać, będzińskim stróżom prawa udało się zatrzymać 27-letniego mieszkańca miasta.

- wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Czy napastowanych kobiet było więcej? Do dokonywania podobnych czynów przyznał się sam zatrzymany.

Mężczyzna przyznał się do napastowania kobiety, a w kontakcie z policjantami przyznał, że do podobnych czynów dopuścił się w komunikacji publicznej wobec wielu innych kobiet. Dalszym losem mężczyzny zajmie się teraz sąd i prokurator, grozi mu trzyletni pobyt za kratkami.

- wyjaśnia podkom. Łotocki.

Śledczy aktualnie ustalają inne kobiety, które mogły stać się ofiarami 27-latka.

Wszystkie panie, które był napastowane w podobny opisany powyżej sposób, szczególnie w trakcie podróży środkami komunikacji publicznej między Sosnowcem i Będzinem w okresie od 2014 roku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Będzinie tel. (32) 36 80 266, (32) 36 80 255 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej dyzurny@bedzin.ka.policja.gov.pl

- apelują policjanci.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress