Jak palić czysto węglem i drewnem? (wideo)

2017-02-17

Masz dosyć nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z kominów? Chciałbyś ogrzewać swój dom w sposób czysty i efektywny? Jak się okazuje ekonomiczne spalanie węgla i drewna to nic trudnego, przekonaliśmy się na tym na pokazie zorganizowanym w Gminie Psary.

Poten­cjal­nie naj­czyst­szą i naj­efek­tyw­niej­szą alter­na­tywą dla tra­dy­cyj­nego spo­sobu pale­nia jest roz­pa­la­nie od góry.

W celu zastosowania techniki górnego spalania:
• Na pustym ruszcie układamy najpierw grubsze bryły węgla, które następnie przysypujemy drobniejszymi bryłami, tak by cała warstwa była równa. Na początek najlepiej przygotować węgiel w ilości około połowy paleniska.
• Na wierzchu węgla układamy drewno o grubości min. na dwa palce, najlepiej w takiej ilości aby przykryło ono całą powierzchnię paleniska. Dodajemy następną warstwę drewna, tym razem już tylko na środku i z patyków grubości jednego palca.
• Na środku układamy stosik z drobnych patyków, pomiędzy którymi umieszczamy używaną zwykle rozpałkę i rozpalamy palenisko.
• Przedstawiona technika spalania paliw opiera się na przeniesieniu warstwy żaru z dołu na górę paleniska.

Dzięki tej metodzie osiągamy dużą oszczędność, ponieważ aż 90% smogu ulatującego w trakcje tradycyjnego palenia ulega spaleniu. Dodatkowo dzięki tej metodzie wydłuża się proces dzięki któremu otrzymujemy ciepło.

Kolejny plusem tej metody jest proekologiczne działanie. Paląc od góry nasze kominy nie wypuszczają kłębów dymu.

W Polsce przybywa coraz więcej zwolenników palenie od góry. Aby przekonać się o jej korzyściach wystarczy zmienić swoje nawyki.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress