PKZ zaprasza na koncerty w „Piwnicy” (wideo)

2017-02-20

Słowo piwnica zwykle kojarzy nam się z mało przyjemnym pomieszczeniem, Pałac Kultury Zagłębia postanowił to zmienić startując z cyklem koncertów w swojej Piwnicy Teatralnej.

Rozpoczyna się ten cykl koncertem zespołu Lilly Hates Roses, przyjechali do nas z Warszawy, zagrają swój autorski materiał swój autorski materiał z pierwszej i drugiej płyty. Już nie możemy się doczekać.

-mówi Tomek Skuta z Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Zespół powstał pod koniec 2012 roku i dwukrotnie miał okazję zagrać koncert w prestiżowym studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. Występował na polskich festiwalach, m.in. Open’er Festival, Slot Art Festival czy Off Plus Camera.

Nagraliśmy dwie płyty, przygotowujemy się powoli do wydania trzeciej. Zagraliśmy bardzo dużo koncertów, nawet nie wiem w jakich ramach mniej więcej to osadzić. Najważniejsze dla mnie jest to, że cały czas funkcjonujemy, gramy. Jesteśmy aktywnym i bardzo pracowitym zespołem.

- komentuje Katarzyna Golomska z Lilly Hates Roses.

W przeszłości w piwnicy PKZ rozbrzmiewała już muzyka, jednak od teraz na piwnicznej scenie muzycy mają pojawiać się raz w miesiącu.

Nasz pomysł jest taki by koncerty odbywały się cyklicznie, żeby móc tutaj słuchać koncertów muzyki alternatywnej, która ściąga młodych ludzi. Nastawieni jesteśmy na młodego odbiorcę dlatego zespoły, które ściągamy są mniej więcej między pierwsza, a drugą płytą, albo nawet przed pierwszą. To są zespoły, które dopiero pojawiają się na festiwalach muzyki alternatywnej w Polsce.

-wyjaśnia Agnieszka Bednarz z Pałacu Kultury Zagłębia.

Kolejny koncert z cyklu Piwnica odbędzie się już 16 marca, kogo tym razem zobaczymy na scenie?

Mamy plany do czerwca, i od października znowu zamierzamy ruszyć. Zobaczymy czy raz w miesiącu czy może uda się częściej. Dziś gra u nas Lily Hates Roses, a za miesiąc zespół Coals.

-zdradza Tomek Skuta.

Do tej „Piwnicy” z pewnością warto się wybrać. Uwierzcie, nie będziecie żałować!

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress