Już wkrótce premiera Musicalu „Karol”

2017-02-15

Trwają ostatnie przygotowania do niezwykłego widowiska jakim będzie pierwszy na świecie musical o życiu Jana Pawła II. Na niespełna 2 tygodnie przed premierą postanowiliśmy przyjrzeć się jak przebiegają próby.

Jak mówi Michał Kaczmarczyk, twórca scenariusza do widowiska, Musical „Karol” będzie opowieścią jakiej w Polsce do tej pory nikt nie stworzył.

Będzie to opowieść w bardzo rożnych stylach muzycznych, na bardzo różnym poziomie emocji. Będzie zabawnie, będzie dowcipnie, ale będzie też nostalgicznie, wzruszająco, dramatycznie tam gdzie opowiadamy o zamachu na Placu Św. Piotra. Będziemy też pokazywać polską i europejską historię.

- wyjaśnia Michał Kaczmarczyk, libretto, kierownictwo artystyczne Musicalu „Karol”.

W trakcie musicalu dzięki jego obsadzie będziemy spacerować wraz z Ojcem Świętym po górskich szlakach Beskidów, majestatycznym Placu Św. Piotra oraz udamy się na spotkania z pielgrzymami.

Za 10 dni premiera w Krakowie w Tauron Arenie, jestem mocno stremowany bo to olbrzymia odpowiedzialność, ale staram się tremę traktować jak żeglarz wiatr, jeżeli się do niej odpowiednio ustawi łódź to się nie wywróci, tylko popłynie do przodu.

- komentuje Jacek Kawalec, odtwórca roli Jana Pawła II.

Do całego przedsięwzięcia zostali zaproszeni znani aktorzy i muzycy, obok nich na scenie wystąpią równie utalentowani choć mniej znani artyści polskiej sceny.

Na scenie zobaczymy między innym Annę Wyszkoni, Piotra i Wojciecha Cugowskich, Edytę Geppert. Zobaczymy na scenie Jacka Kawalca, więc plejada gwiazd i znakomite nazwiska.

- wymienia Michał Kaczmarczyk.

To widowisko już niebawem obejrzy 9 tysięcy widzów w największej hali widowiskowej w Polsce. Przy produkcji i realizacji spektaklu w pocie czoła pracuje blisko 200 osób.

Na razie są takie klocki, które składamy, poszczególne sceny, ale to wszystko nabiera już coraz większej płynności do tego dojdą światła, efekty specjalne lasery, projekcje i to wszystko będzie razem działało na emocje.

- mówi Jacek Kawalec.

Premiera musicalu „Karol” odbędzie się w sobotę 25 lutego. Następnie, w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej, musical zaprezentowany zostanie publiczności m.in. we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress