Kradł prąd prosto ze słupa eneretycznego

2017-02-16

Chcąc pominąć układ pomiarowy 50-letni mieszkaniec Będzina kradł prąd bezpośrednio ze słupa energetycznego. Mężczyzna zostały przyłapany wczoraj na gorącym uczynku przez dzielnicowych z Warpia i Ksawery.

Podejrzanie wyglądające połączenie pomiędzy słupem energetycznym a oknem jednego z pobliskich domów stróże prawa  zauważyli w czasie wczorajszej służby obchodowej.

Wczoraj rano będzińscy dzielnicowi z rejonu Warpia i Ksawery w trakcie służby obchodowej zauważyli podejrzanie wyglądające połączenie elektryczne. Już na pierwszy „rzut oka” dało się zauważyć, że mało profesjonalnie zamontowany kabel łączył przewody znajdujące się na słupie energetycznym z jednym z pobliskich domów. Na wezwanie stróżów prawa na miejscu pojawili się pracownicy firmy energetycznej, którzy potwierdzili fakt kradzież energii elektrycznej i zlikwidowali nielegalne podłączenie.

- informuje KPP w Będzinie.

Za kradzież prądu 50-latkowi trafił w ręce śledczych. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają o trwającej kampanii „STOP dla nielegalnego poboru prądu!”, w ramach której każdy może anonimowo zgłosić taki proceder. Informacje przyjmowane są pod specjalnym i bezpłatnym numerem telefonu: 801 444 606.

- przekazuje KPP w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress