Pieczenie pączków z Fundacją Godne Życie

2017-02-21

23 lutego 2017 w o godzinie 16:00 w Akademii Wyobraźni Dziecięcej przy ul. Gwardii Ludowej 107 w Dąbrowie Górniczej odbędą się bezpłatne, otwarte warsztaty wykonywania biżuterii. W Dziecięcej Fabryce Kreatywności o tej samej porze odbywać się będzie Słodki Czwartek- warsztaty pieczenia pączków. Na ciekawe zajęcia zaprasza Fundacja Godne Życie.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6-18 lat na wyjątkowe warsztaty kreatywności. Podczas spotkania będzie można wykonać biżuterię z koralików oraz ręcznie pomalować kolczyki. Każdy uczestnik będzie mógł zabrać wytwór rąk własnych ze sobą do domu. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu otwartych spotkań „Czwartkowe Warsztaty Kreatywności” w Akademii Wyobraźni Dziecięcej (ul. Gwardii Ludowej 107).
Organizowane w Fundacji Godne Życie warsztaty kreatywności mają na celu nie tylko oddziaływanie na wyobraźnię dziecka. Są to zajęcia opracowane w taki sposób by oddziaływały na różne zmysły i wspomagały integrację sensoryczną oraz rozwój ruchowy, intelektualny oraz emocjonalny uczestnika warsztatów.

Równocześnie, w Dziecięcej Fabryce Kreatywności przy ul. Królowej Jadwigi 8 odbywać się będzie cykliczne spotkanie pn. Słodki Czwartek. Zajęcia, które odbędą się 23 lutego o godzinie 16:00 będą wyjątkowe, bowiem odbędą się w Tłusty Czwartek. W takim dniu nie może się obejść bez pieczenia pączków.

Podczas wydarzeń, będzie można dokonać zapisu dziecka do Akademii Wyobraźni Dziecięcej i Dziecięcej Fabryki Kreatywności na kolejne warsztaty, zajęcia kulinarne i szereg innych atrakcji oferowanych przez świetlice. Udział we wszystkich oferowanych w świetlicy atrakcjach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Zajęcia dofinansowane są ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz 1% podatku. Należy pamiętać, że każdy z nas może przekazać swój 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego (w przypadku Fundacji Godne Życie – KRS 0000139088). Wysokość kwoty nie ma znaczenia.Każdy gest jest na wagę złota.

Fundacja Godne Życie działa na terenie Dąbrowy Górniczej od 2002 roku. Jej głównym celem jest świadczenie pomocy dzieciom oraz rodzinom ze środowisk potrzebujących wsparcia oraz działalność na rzecz wspólnoty lokalnej. Swoje cele realizuje m.in. poprzez prowadzenie klubów dla dzieci i młodzieży, punktów bezpłatnej pomocy prawnej i Miejskiego Centrum Informacji.

Informację nadesłała Marta Bukowska Pełnomocnik Zarządu Fundacji Godne Życie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress