Pobicie dla zabawy

2017-02-16

Trzy lata pozbawienia wolności –  taki wyrok może usłyszeć 19-letni czeladzianin, który wspólnie z innym mężczyzną pobił, 30-letniego mieszkańca miasta. Powód ataku nie jest znany, ofiara została zaatakowana gdy spacerowała czeladzkim rynkiem.

Ofiara nie znała swoich oprawców, a sam atak nie był poprzedzony żadną zaczepką z którejkolwiek strony. Jedyne co mogło mieć wpływ na zachowanie napastnika był wypity alkohol.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem na czeladzkim rynku. Do spacerującego 30-letniego mieszkańca miasta podeszło dwóch młodych mężczyzn i zupełnie bez powodu zaatakowało. Wyraźnie podchmieleni napastnicy najprawdopodobniej szukali mocniejszych wrażeń i „lepszej” zabawy. Jak wykazało późniejsze badanie w ciele oprawcy znajdowało się ponad 2 promile alkoholu.

-wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Rzucony na ziemię mężczyzna był bity pięściami po całym ciele. Z opresji uratowała go reakcja świadka, który widząc zdarzenie poinformował o nim strażników miejskich.

Napastnik trafił po chwili w ręce czeladzkich stróżów prawa. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut pobicia 30-latka, za który grozi nawet 3 lata więzienia. Kara, która czeka 19-latka w związku z popełnieniem przez niego czynu o charakterze chuligańskim, będzie bardziej surowa.

- mówi podkom. Łotocki.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress