Starostwo tłumaczy co było powodem wczorajszych zmian we władzach powiatu

2017-02-17

Jak informowaliśmy wczoraj na czwartkowej sesji Rady Powiatu Będzińskiego doszło do odwołania wicestarosty Emila Bystrowskiego i dwóch etatowych członków zarządu – Radosława Barana i Marka Mrozowskiego. Czym były podyktowane zmiany na tak wysokich stanowiskach?

Fot: Starostwo Powiatowe w Będzinie

Powody czwartkowej decyzji tłumaczy rzecznik starostwa Katarzyna Kieras.

Powodem zmian był brak stabilnej większości koalicyjnej, brak współpracy oraz brak wspólnej wizji funkcjonowania Powiatu Będzińskiego i jednostek organizacyjnych.

- wyjaśnia Katarzyna Kieras, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Przypomnijmy, że o odwołanie członków zarządu wnioskował sam starosta Arkadiusz Watoła. Radni przychylili się do tej decyzji zdecydowaną większością głosów.

Podczas sesji obecnych było początkowo 22 radnych. Za odwołaniem wicestarosty Emila Bystrowskiego głosowało 15 radnych, 3 było przeciwnych, a 4 wstrzymało się od głosu. Za odwołaniem Radosława Barana z funkcji etatowego członka zarządu głosowało 17 radych, 2 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Za odwołaniem Marka Mrozowskiego z funkcji etatowego członka zarządu głosowało 16 radnych, 2 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

-relacjonuje rzecznik starostwa.

Po zakończeniu głosowania za odwołaniem Emila Bystrowskiego, Radosław Barana oraz Marka Mrozowskiego starosta będziński wnioskował o podjęcie głosowania nad uchwałami o wyborze wicestarosty oraz dwóch nieetatowych członków zarządu. Warto zaznaczyć, że dotychczasowi członkowie zarządu byli etatowi, w związku z czym za pełnienie swoich funkcji pobierali wynagrodzenie.

Propozycja starosty dotycząca powołania dwóch nieetatowych członków zarządu w miejsce etatowych pozwoli na zaoszczędzenie w skali roku ok. 400 tys. zł, co w trudnej sytuacji finansowej Powiatu jest niezwykle istotne.

- tłumaczy Katarzyna Kieras, rzecznik Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Jak informowaliśmy wczoraj na stanowisko wicestarosty został wybrany pełnomocnik prezydenta Będzina – Sebastian Szaleniec. Za wyborem S. Szaleńca głosowało 21 radnych, 1 głos był przeciw. Na nieetatowych członków zarządu wybrani zostali: Halina Mentel (21 głosów „za” i 1 głos wstrzymujący) oraz Rafał Pietrzyk (19 głosów „za”, 2 głosy przeciwne i 1 wstrzymujący).

To jednak nie jedyne zmiany jakie nastąpiły podczas wczorajszej sesji, podczas obrad zmienił się również skład w Radzie Powiatu Będzińskiego.

Rezygnację z pełnienia funkcji wiceprzewodniczących złożyły: Dorota Kowalik i Urszula Płazak. Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Będzińskiego zostali: Krzysztof Malczewski i Jan Mucha.

- komentuje Katarzyna Kieras.

Za kandydaturą Krzysztofa Malczewskiego głosowało 20 radnych, 1 głos był przeciwny, wybór Jana Muchy poparło 20 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress