Sutenerzy grozili dłużniczce bronią (wideo)

2017-02-09

Policjanci z Sosnowca od pewnego czasu zajmowali się sprawą grupy mężczyzn zajmujących się sutenerstwem. Śledczy tylko czekali na odpowiedni moment by zatrzymać przestępców. Ten nadarzył się gdy sutenerzy postanowili zastraszyć bronią palną i nożem swoją 23-letnią dłużniczkę.

Pokrzywdzoną była 23-letnia prostytutka, według jej relacji do zajmowanego przez nią mieszkania w centrum Sosnowca, wtargnęło trzech mężczyzn, w tym dwóch w kominiarkach na głowach i zaczęli jej grozić.

Grożąc jej przedmiotem przypominającym rewolwer oraz nożem, zażądali zwrotu długu w wysokości ponad 7 tys. zł. Po wyznaczeniu kobiecie ostatecznego terminu uregulowania należności, opuścili mieszkanie. Pokrzywdzona nie była w stanie wskazać tożsamości napastników. Mężczyznę, który jako jedyny był bez kominiarki, widziała pierwszy raz w życiu.

- informuje sosnowiecka policja.

Policjanci podjęli działania, dzięki którym do aresztu trafiło ostatecznie w sumie czterech mężczyzn. Ponieważ śledczy przypuszczali, ze jeden z nich- 28-letnim mieszkańcu Sosnowca – może być niebezpieczny i posiadać broń palną, w zatrzymaniu udział wzięli śląscy antyterroryści.

Dwaj mężczyźni, którzy towarzyszyli 28-latkowi podczas napadu, na wieść o jego zatrzymaniu sami zgłosili się do sosnowieckiej komendy. Oprócz 25-letniego mieszkańca Tychów oraz 45-letniego obywatela Ukrainy, legalnie przebywającego w Polsce już od dłuższego czasu, w rękach policjantów znalazł się także 29-letni zleceniodawca napadu. W jego zatrzymaniu w Tychach również brali udział policyjni antyterroryści. Wobec wszystkich sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Lista zarzutów, jakie już zostały im przedstawione obejmuje sutenerstwo, posiadanie narkotyków i wymuszenie rozbójnicze, a prowadzący sprawę policjanci wciąż określają ją jako rozwojową.

- wyjaśnia policja.

Sprawcom może grozić do 10 lat więzienia. Podczas szeregu przeszukań mundurowi zabezpieczyli między innymi dwa rewolwery, nóż, pałkę teleskopową, kominiarki, narkotyki i pieniądze w różnych walutach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress