Czystsze powietrze w Dąbrowie

2017-03-31

Podczas marcowej sesji Rady Miasta Dąbrowa Górnicza radni przyjęli nowy program ograniczenia niskiej emisji. Głosowanie było jednomyślne, żaden z radnych nie sprzeciwił się wprowadzeniu nowych rozwiązań.

Nowy program ograniczania niskiej emisji to spełnienie wcześniejszych deklaracji Damiana Rutkowskiego, zastępcy prezydenta miasta, że miasto będzie intensywnie zachęcać mieszkańców do przejścia na ogrzewanie gazowe, olejowe lub elektryczne, podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, a także korzystania z kolektorów słonecznych.

Dzisiejsza uchwała w sprawie programu ograniczenia niskiej emisji, zakładającego wzrost dofinansowania do wymiany pieców na ekologiczne, nawet do 8 tys. zł. wchodzi w życie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

-czytamy na stronie UM w Dąbrowie Górniczej.

Nowy program ma zastąpić dotychczasowy system udzielanych przez miasto dotacji, które będą udzielane osobom fizycznym na podstawie indywidualnych umów. W 2017 roku na likwidację niskiej emisji w budżecie miasta zaplanowano 260.000,00 zł.

Kwota ta w zależności od potrzeb i zainteresowania mieszkańców może zostać zwiększona . W latach 1998 – 2016 na likwidację niskiej emisji udzielono łącznie 2333 dotacji na kwotę 3 461 809,88 zł dla osób fizycznych.

- wyjaśnia magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress