Dąbrowski Światowy Dzień Wody

2017-03-07

Obchody Światowego Dnia Wody w Dąbrowie Górniczej od lat należą do największych w Polsce. Organizowane przez Dąbrowskie Wodociągi uroczystości i atrakcje, również i w tym roku zapowiadają się bardzo ciekawie. Konkurs filmowy, do którego zaangażowano ponad 30 szkół i kilkuset uczniów i konkurs fotograficzny, to nie wszystko.

Główne obchody, do których Dąbrowskie Wodociągi zapraszają wszystkich mieszkańców, odbędą się już 11 marca w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Wśród atrakcji znalazły się m.in. wspólne projektowanie niepowtarzalnych parasolek i ekologicznych toreb oraz występy artystyczne. Wszystko z myślą o naszym największym bogactwie jakim woda.

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1992 roku i obchodzone na całym świecie. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na problem braku dostępu do czystej wody pitnej dla ponad miliarda ludzi.

Zostań ekologicznym projektantem

Główne obchody Światowego Dnia Wody w Dąbrowie Górniczej odbędą się 11 marca w Centrum Handlowym Pogoria. Niebywałą atrakcją będzie możliwość zaprojektowania własnej niepowtarzalnej parasolki oraz ekologicznej torby, obowiązkowo z… wodnymi akcentami. Projektowanie uświetnią występy wokalistów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Najwięcej atrakcji przygotowano z myślą o najmłodszych. Dzieci będą mogły m.in. przyozdobić swoje buzie najróżniejszymi wodnymi „tatuażami” oraz wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Odwiedzający będą też mogli zobaczyć dwie wystawy. Pierwsza z nich pod hasłem „Wodny świat” prezentować będzie ceramikę i tkaniny, druga to wystawa zdjęć laureatów pięciu edycji Fotokonkursu organizowanego przez Dąbrowskie Wodociągi…

 Wodna przygoda… z obiektywem

6 edycja Fotokonkursu startuje już 22 marca. Tym razem każdy uczestnik konkursu powinien uwiecznić na fotografii swoją wodną przygodę. Najlepsze zdjęcie wystarczy tylko wrzucić na www.dabrowskie-wodociagi.pl do 7 maja 2017 r. Zwycięska fotografia zostanie nagrodzona kwotą 2000 zł.

W poszukiwaniu młodych filmowców

Efekty konkursów fotograficznych zachęciły Dąbrowskie Wodociągi do pójścia krok dalej. Dla uczniów klas podstawowych i gimnazjów przygotowany został konkurs filmowy. Jest on kierowany do wszystkich uczniów, którzy nie rozstają się ze smartfonem, obsługa lustrzanki cyfrowej czy kamery nie stanowi dla nich problemu, a grając czują się jak ryba w… wodzie. Wystarczy tylko nakręcić i zmontować ciekawy film pt. „Piję wodę z kranu”, w którym główną rolę zagra… woda. – Być może dzięki temu objawi się w Dąbrowie Górniczej reżyserski czy aktorski talent – mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów i jednocześnie przewodniczący jury konkursu. Klasa, która nakręci najlepszy film zostanie nagrodzona wycieczką do Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu, zdobywcy drugiego miejsca pojadą do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, natomiast filmowcy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają bilety do kina Helios w Dąbrowie Górniczej.

Więcej o konkursach na stronie: www.dabrowskie-wodociagi.pl.

Informację nadesłał Michał Raszka, rzecznik Dąbrowskich Wodociągów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress