Harcerskie powitanie wiosny

2017-03-21

18 marca 2017r po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć w Sławkowie gromady i drużyny Hufca Dąbrowa Górnicza na Powitaniu Wiosny. Impreza składała się z dwóch części: konkurs na najlepszą Marzannę i jej topienie oraz Festiwal Piosenki. Tegoroczne Powitanie Wiosny miało morski charakter.

 

Fot. Małgorzata Kowalska

Punktualnie o godz. 10.30 przy Miejskim Ośrodku Kultury stawiły się: 15 DGZ „Stowarzyszenie Przyjaciół Brykniętego Prosiaczka”, 25 DGZ „Dzielne Muminki”, 8 DGZ „Złote Iskierki”,  PDGZ „Złote Duszki, 27 DDH „Heca”, PDDS „Zakręceni”, 8 DDH „Złota Ósemka”, 80 DDS „Złota ósemka”, 88 DDW „Złoci” oraz krąg starszyzny harcerskiej „Aurum”, a także instruktorzy z naszego hufca.

Pomimo deszczu Komendant Związku Drużyn „Złota Ósemka” phm Wojciech Godecki rozpoczął apelem.  Główną organizatorką tegorocznego Powitania Wiosny była sam. Karolina Koza i to ona po apelu poprosiła jurry w składzie – dh Komendant phm. Radosław Nawrot, dh. phm. Aleksandra Nadolna o wybór najlepszej, najbardziej ekologicznej i najbardziej morskiej Marzanny  .Po długich obradach wybrali. Zuchanna 2017 (pierwsze miejsce w kategorii zuchów) trafiła do 15 DGZ „Stowarzyszenie Przyjaciół Brykniętego Prosiaczka”, a Harcanna 2017 (w kategorii harcerzy) do 27 DDH „Heca”. Wszystkie marzanny  zachwycały swoją urodą i pomysłowością ich twórców. Po ogłoszeniu wyników udaliśmy się nad Przemszę, aby na kilka kolejnych miesięcy pożegnać zimę.

Druga część naszej imprezy odbywała się w MOK-u, był to Wiosenny Festiwal Piosenki Harcerskiej „Morskie Opowieści”. Każda drużyna oraz gromada, która wzięła w nim udział zaprezentowała przygotowane piosenki: harcerską bądz zuchową i „morską”. Prowadzący dh Joanna Kita i dh Paweł Kaznodziej świetnie wprowadzili nas w klimat, przeplatali piosenki zabawami i pląsami. Zabawa była przednia, rewelacyjny wybór repertuaru, stroje…

Jurry w składzie: dh Komendant Radosław Nawrot oraz wszyscy drużynowi przyznało nagrody:

W kategorii zuchy:

I miejsce – PDGZ „Złote Duszki”

II miejsce – 15 DGZ „Stowarzyszenie Przyjaciół Brykniętego Prosiaczka”, 25 DGZ „Dzielne Muminki”, 8 DGZ „Złote Iskierki”

W kategorii harcerze:

I miejsce – 8 DDH „Złota Ósemka”

II miejsce – 27 DDH „Heca”

W kategorii harcerze starsi:

I miejsce – 80 DDS „Złota Ósemka”

W kategorii wędrownicy:

I miejsce – 88 DDW „Złoci”

W kategorii instruktorzy/starszyzna:

I miejsce – phm Wojciech Godecki HR

Na koniec całej imprezy w holu MOK-u można było obejrzeć wystawę prac plastycznych dh. sam. Karoliny Kozy.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w ten dzień i napewno świetnie sie bawili Kto nie był niech żaluje …. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy w jeszcze większym gronie.

Imprezę zakończył wspólny krąg i iskierka.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Zarządcy Miejskiego Ośrodka Kultury – Pana Michała Kluczewskiego za umożliwienie zorganizowani festiwalu oraz Pani Klaudii Massalskiej (http://www.przytul-anka.pl/) za Harcanny i Zuchanny przygotowane w nagrodę za pierwsze miejsca

Źródło: http://zlotaosemka.zhp.net.pl

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress