„Jestem z Dąbrowy. To zobowiązuje.”

2017-03-01

„Jestem z Dąbrowy. To zobowiązuje.” –  tym hasłem w Dąbrowie Górniczej zachęca się do przekazania 1 procenta swojego podatku lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

W Dąbrowie Górniczej działa wiele OPP, dzięki którym mieszkańcy miasta  mogą korzystać z kompleksowej oferty kulturalno-sportowo-opiekuńczej.

Mieszkańcy bardzo często nie mają nawet świadomości, że niemal na każdym kroku mają styczność z organizacjami pozarządowymi, które już na stałe wpisały się w „krajobraz” Dąbrowy Górniczej. Aby jednak stowarzyszenia i fundacje mogły działać jeszcze sprawniej, potrzebują naszego wsparcia. Pełna lista dąbrowskich NGO, które można wesprzeć oraz informacje, jak to zrobić znajduje się na stronie ngo.dabrowa-gornicza.pl/

– zachęca Magdalena Mike, zastępca naczelnika Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.

Aby zachęcić do przekazywania 1% w mieście ruszyła niedawno specjalna kampania, do podzielenia się swoim podatkiem zachęcają już bilbordy zlokalizowane przy głównych arteriach miasta oraz materiały graficzne opublikowane w ostatnim numerze „Przeglądu Dąbrowskiego”.  To jednak nie wszystko akcja promocyjna będzie odbywać się także za pośrednictwem krótkich filmików, które publikowane będą w mediach społecznościowych. Ich bohaterami są mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy opowiedzą dlaczego warto wspierać lokalnie.

Wszyscy jesteśmy z Dąbrowy Górniczej i pamiętajmy, że rozwija się ona dzięki naszym podatkom z których m.in. remontujemy szkoły, budujemy nowe drogi, pomagamy najbardziej potrzebującym i tworzymy atrakcyjne warunki do spędzania wolnego czasu.

– podsumowuje Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Na profilu www.facebook.com/MiastoDabrowaGornicza będzie można zobaczyć klipy promujące przekazywanie 1% loklanym organizacjom pozarządowym.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress