Pierwszy Wiosenny Sosnowiecki Koncert Charytatywny

2017-03-29

W poniedziałkowy wieczór, dnia 20 marca w sali widowiskowo-koncertowej „MUZA” w Sosnowcu odbył się Pierwszy Wiosenny Sosnowiecki Koncert Charytatywny na rzecz hospicjum im. św. Tomasza. Była to jednocześnie pierwsza edycja corocznej cyklicznej imprezy, którą swym honorowym patronatem objęli m.in. pan prezydent miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na koncercie po raz pierwszy w historii miasta na jednej scenie razem wystąpili najlepsi uczniowie i uczennice dwóch znanych szkół średnich w Sosnowcu (tj. IV L.O im. S.Staszica oraz II L.O im. E.Plater), oraz dwa profesjonalne zespoły muzyczne – grający porywające rockowe kawałki zespół Niadara powszechnie znany sekstet wokalny BananaBoat. Warto tutaj dodać, że ten ostatni, mający jak dotąd okazję występować w wielu krajach na całym świecie (w tym USA), również złożony jest z absolwentów IV L.O.
Pośród publiczności wydarzenia obecnych było wielu honorowych gości. W niemalże pełnym składzie pojawili się nauczyciele występujących szkół, a także ich dyrekcje oraz wielu absolwentów starszych roczników (naturalnie oprócz tych występujących). Pojawił się również Arkadiusz Chęciński (prezydent miasta), radni Sosnowca i jego dzielnic oraz aktywnie działające stowarzyszenie „Młodzi Wspólnie Dla”. Nie zabrakło również Tomasza Szyjkowskiego (dawnego dyrektora IV L.O, cenionego przez absolwentów i wielkiego fana zespołu BananaBoat), a także znanego wśród wszystkich sosnowiczan księdza prałata Jana Szkoca.

Łącznie sale koncertową zapełniło prawie 300 osób, po podliczeniu zebranych datków na konto hospicjum wpłynęło ponad 1700 zł. Pani prezes tej instytucji – Małgorzata Czapla – nie szczędziła wyrazów podziękowania wszystkim artystom i obecnym gościom, ponieważ jak na wstęp wolny wydarzenia, jest to bardzo pokaźna kwota.

Można z powodzeniem rzec, iż w tym przedsięwzięciu „Wszyscy zagrali razem”, takie było również oficjalne hasło promocyjne wydarzenia, które na portalach społecznościowych chętnie udostępniło (oprócz kilkunastu innych osób) wiele ważnych osobistości z życia kulturowego i politycznego, w tym sam pan prezydent Chęciński oraz radni miasta i jego dzielnic.

Inicjatorem i organizatorem projektu jest 19-letni mieszkaniec miasta Michał Wyszyński – od zeszłego roku również absolwent IV L.O. „Zaszczytem dla mnie jest praca z takimi uczniami i zespołami. Myślę jednak, że to przede wszystkim ich ambicja zadecydowała o pomyślnym przebiegu imprezy. W pewnych momentach zaczynało być dość… chwiejnie, na szczęście druga prowadząca scenariusz i moja przyjaciółka – Emilia Stachurska – zawsze w porę pomagała w ratowaniu sytuacji” – komentował – „Jednak całe przedsięwzięcie nie byłoby w ogóle możliwe, bez pomocy tych wszystkich osób, artystów, akustyków, tancerzy, nauczycieli przygotowujących uczniów, których wkład był po prostu nieoceniony. Serdecznie im za to dziękuję”

Michałowi, Emilce i wszystkim artystom życzymy sukcesów na dalszej drodze no i przede wszystkim – powodzenia w kolejnych edycjach!

Relacja z wydarzenia została nadesłana do Strefy Otwartej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress