Policjanci prowadzą sprawę znęcania się psem „Wiktorem”

2017-03-02

Policjanci z Dąbrowy Górniczej poszukują właściciela psa „Wiktora” oraz świadków zdarzenia, które mogło mieć związek z obrażeniami jakich doznał kundelek odnaleziony w dniu 23 lutego 2017 roku w rejonie garaży przy ul. Długiej w Dąbrowie Górniczej.

Fot: OTOZ Animals Gliwice

Policja zachęca do przekazywania informacji w tej sprawie i gwarantuję anonimowość.

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej na podstawie art. 35 ustawy o ochronie zwierząt wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się psem „Wiktorem” odnalezionym w dniu 23.02.2017 roku w rejonie garaży przy ul. Długiej w Dąbrowie Górniczej. W powyższej sprawie został powołany biegły, który określi przyczynę powstania obrażeń u kundelka. Dąbrowscy stróże prawa poszukują właściciela psa oraz świadków zdarzenia, które mogą mieć związek z obrażeniami, między innymi głowy jakich doznał kundelek „Wiktor”.

- przekazuje KMP w Sosnowcu.

Policjanci nie wykluczają, że powstałe u „Wiktora” obrażenia mogły powstać nie tylko w wyniku znęcania się nad nim, ale również na skutek potrącenia przez pojazd.

Wszelkie informacje w sprawie poszkodowanego kundelka można przekazywać osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, telefonicznie u prowadzącego postępowanie pod nr tel. 32-6394-230 lub u dyżurnego jednostki tel. 32-6394-255. Zapewniamy anonimowość.

- apelują policjanci.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress