Promocja książki prof. Jacka Rykały „Rzeczy nieważne, wydarzenia błahe”

2017-03-17

30 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Pałacu Mieroszewskich odbędzie się promocja książki prof. Jacka Rykały „Rzeczy nieważne, wydarzenia błahe” pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Jacek Rykała to malarz, poeta, dramaturg, reżyser teatralny. Jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie prowadzi pracownię malarstwa. Jego twórczość prezentowana była w kilkudziesięciu krajach na świecie. Jest reżyserem takich spektakli jak „Mleczarnia”, „Dom przeznaczony do wyburzenia” w Teatrze Śląskim w Katowicach czy „Chłodne poranki” w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Książka „Rzeczy nieważne, wydarzenia błahe” stanowi wybór tekstów literackich, które powstały na przestrzeni czterdziestu lat. Podzielona jest na 3 części: Opowiadanka, Wierszyki i Dramacik, a wszystkie teksty w niej zawarte łączy specyficzny sposób oglądu rzeczywistości przez autora.

Spotkanie w Pałacu Mieroszewskich poprowadzi Andrzej Noga z MiPBP w Będzinie. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.

Źródło: UM w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress