Seniorze, skorzystaj z ulg!

2017-03-06

Będzińscy seniorzy będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich ulg. 50% zniżka na warsztaty i zajęcia kulturalne i sportowe, tańsze bilety do muzeum i teatru  to tylko część tego co czeka na mieszkańców Będzina powyżej 60. roku życia.

Ze zniżek będzie można skorzystać w ramach Będzińskiej Karty Seniora, której głównym założeniem jest działalność na rzecz  wzmocnienia mieszkańców Będzina będących w kwiecie wieku oraz poprawę ich warunków życia.

Celem Będzińskiej Karty Seniora jest aktywizacja seniorów – każdy z nich powinien czuć się potrzebny w życiu społecznym, a łatwiej jest korzystać z usług czy wydarzeń, kiedy jest to połączone z rabatem, bonifikatą, czy upustem.

- mówi Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.

Posiadacz Będzińskiej Karty Seniora będzie mógł dzięki niej obniżyć koszty comiesięcznych rachunków.

Łatwiejszy dostęp do różnych form rekreacji i imprez kulturalnych zwiększa również integrację społeczną i powoduje, że osoby starsze mogą spędzić czas w atrakcyjny sposób.

- wyjaśnia magistrat.

W Będzinie zniżki mają obowiązywać m.in. takich instytucjach kulturalnych i sportowych jak: Ośrodek Kultury, Muzeum Zagłębia, Teatr Dzieci Zagłębia czy Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ten sposób korzystanie z basenu, lodowiska, kortów, zajęć artystycznych czy spektakli teatralnych jest bardziej dostępne dla seniorów.

Wśród partnerów programu znajdują się już Foto Borkowscy, Geisha Studio Stylizacji i Urody, Dance4you fitness club, Availo Sp. z o.o. oraz MissFIT Strefa Aktywnych Kobiet. Cały czas czekamy na kolejnych, chętnych partnerów. Wszystko po to, aby Będzińska Karta Seniora uprawniała do jak największej liczby zniżek.

-informuje UM w Będzinie.

Aby ubiegać się o Kartę Seniora należy wypełni i złożyć odpowiedni druk.  Można to zrobić w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Będzinie (ul. Armii Ludowej 1).

Podmioty zainteresowane współpracą na rzecz będzińskich seniorów mogą kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Polityki Społecznej i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Będzinie (tel:32 267-92-46 ), który koordynuje wdrażanie projektu. Miejsca, w których honorowana będzie Będzińska Karta Seniora będą oznaczone logo programu.

- dodaje UM.

Wniosek_o_wydanie_Będzińskiej_Karty_Seniora: (Aby pobrać wystarczy kliknąć)

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress