Śmiertelne potrącenie pieszego w Sosnowcu

2017-03-02

We wtorek wieczorem w Sosnowcu na ul. Sedlaka doszło do wypadku z udziałem pieszego. Niestety wskutek odniesionych obrażeń potrącony mężczyzna zmarł.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali czynności w celu ustalenia przebiegu zdarzeń. Jak udało się ustalić do tej pory kierujący Audi, 22-letni mieszkaniec Sosnowca potrącił przechodzącego przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem, 54-letniego mężczyznę.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili szereg czynności, dzięki którym będzie możliwe wyjaśnienie okoliczności w jakich doszło do wypadku. Obecny na miejscu Prokurator zarządził sekcję zwłok poszkodowanego. Policjanci przebadali kierującego audi 22-letniego mieszkańca Sosnowca na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu- okazało się, że mężczyzna był trzeźwy.

- informuje KMP w Sosnowcu.

Dobiegający końca okres jesienno-zimowy to czas, w którym wyjątkowo często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. W naszym regonie w ostatnich miesiącach nie brakowało podobnych do tego wtorkowego wypadku zdarzeń. Policjanci nieustannie apelują o szczególną ostrożność tak do pieszych jak i do kierowców.

Panujące warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok oraz częste mgły znacznie pogarszają warunki panujące na drodze. Często nie zdajemy sobie sprawy, że w tak trudnych warunkach, nawet w centrum miasta chwila nieuwagi może mieć bardzo tragiczne skutki.

- apeluje KMP w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress