SZAFA DZIECIAKA – wiosenny szafing 2017

2017-03-28

Zapach długo oczekiwanej wiosny to główny bodziec do gruntownych, domowych porządków. Każda polska mama wie, że porządki zaczyna się tam, gdzie najciemniej, czyli w szafie. Na pomoc w zmianie dziecięcej garderoby przybywa kolejna edycja imprezy Szafa Dzieciaka, która od kilku sezonów w Pałacu Kultury Zagłębia pozwala połączyć przyjemne atrakcje dla dzieci z pożytecznym szafingiem – wymianą dziecięcych ciuszków i gadżetów. Wiosenna odsłona wydarzenia odbędzie się 1 kwietnia w godzinach od 10:00 do 16:00.


Szafa Dzieciaka – wiosenny szafing to wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Celem tej rodzinnej imprezy jest wymiana bądź zakup używanych dziecięcych ubrań w połączeniu z wieloma kulturalnymi atrakcjami, jakie przygotował dla odwiedzających Pałac Kultury Zagłębia. W holach i salach zabytkowego budynku zostanie ustawiona rekordowa liczba stoisk – aż 80! – z ubraniami i akcesoriami dla dzieci.

W czasie, gdy rodzice będą buszować w wystawionej odzieży, ich pociechy będą mogły wziąć udział w specjalnym koncercie w wykonaniu Dombrova Piano Duo, czyli Humorystycznym poranku muzycznym oraz zasiąść na scenie jako widz spektaklu Dr Dolittle i jego zwierzęta. Oprócz tego w pałacowych przestrzeniach odbywać się będą liczne warsztaty artystyczne o tematyce wielkanocnej, a w Kinie Kadr wyświetlone zostaną dwa tytuły dla najmłodszych.

Program Szafy dzieciaka
Szafing
godz. 10.00 – 16.00 (Hole parter i I piętro)
Bawialnia – zajęcia i zabawy dla młodszych dzieci
godz. 10.00 – 16.00 (Sala konferencyjna nr 218, I piętro)
Wielkanocne warsztaty artystyczne
godz. 10.00 – 16.00 (Sala Agora, I piętro)
Humorystyczny poranek muzyczny – koncert kameralny dla dzieci.

Rodzinny koncert Humorystyczny poranek muzyczny to wydarzenie towarzyszące wiosennemu szafingowi, czyli Szafie Dzieciaka. Zabawa z muzyką klasyczną, rozrywkową i jazzową, skierowana do najmłodszych odbiorców kultury – dzieci w wieku powyżej 5 roku życia. Koncert pełen humoru i niespodzianek odbędzie się w Sali Kameralnej 1 kwietnia o godzinie 10:30. Na scenie wystąpi znany wszystkim mieszkańcom Dąbrowy duet Dombrova Piano Duo oraz ich przyjaciele, grający na skrzypcach i saksofonie. Za ich sprawą muzyka klasyczna odsłoni swoje dziecięce oblicze.

Wystąpią:
Dombrova Piano Duo: Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk – fortepian
Katarzyna Pielech – skrzypce
Kacper Gwiazda – saksofon
W programie między innymi:
F.Liszt – 2 Rapsodia Wegierska w aranżacji na fortepian na 4 ręce.
E. Grieg – wybrane część z suity Peer Gynt
F. Kreisler – Piękny Rozmaryn
A. Dvorak – Humoreska
V. Monti – Czardasz
F. Kreisler – La Gitana
czas trwania: 60 min; bilet – 5 zł
godz. 10.30 (Sala Kameralna, II piętro)

http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/humorystyczny-poranek-muzyczny-koncert-dla-dzieci.

Dr Dolittle i jego zwierzęta – spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie połączony z warsztatami teatralnymi dla dzieci w wieku 3+
czas trwania: 85 min; bilet – 10 zł
godz. 12.00, 14.00 (spektakl z widownią na scenie w Sali Teatralnej, parter).
Ozzy – film dla dzieci
czas trwania: 90 min; bilet – 5 zł
godz. 12.00 (Kino Kadr, parter)
Bociany – film dla dzieci
czas trwania: 90 min; bilet – 5 zł
godz. 14.00 (Kino Kadr, parter)
Jaja wielkanocne zdobione woskiem – warsztaty tradycyjnego zdobienia jajek dla dzieci w wieku 12+ i dla dorosłych
czas trwania: 120 min; zapisy pod nr tel. 32 733 88 15
godz. 11.00 (Sala Agora, II piętro).
Warsztaty plastyczne (pracownia plastyczna, parter)

- godz. 11.00 Wielkoformatowa kartka świąteczna – malowanie na blejtramach kart świątecznych w formacie 120 x 170 cm. Po zajęciach powstałe prace zostaną zaprezentowane w holu PKZ. Zajęcia dla dzieci w wieku 7+ (jedną kartkę malują 2 osoby, udział w zajęciach we własnym fartuszku ochronnym).
- godz. 13.30 Jaja jak wycinanki – tworzenie świątecznych pisanek-wycinanek z kolorowego papieru. Zajęcia dla dzieci w wieku 6+.
- godz. 14.30 Gąski, kaczki, zajączki do domu… – wykonywanie ceramicznych figurek świątecznych. Zajęcia dla dzieci w wieku 7+ lub dla rodzica z dzieckiem 4+ (udział w zajęciach we własnym fartuszku ochronnym).

Wstęp na warsztaty w pracowni plastycznej na podstawie bezpłatnych biletów dostępnych w dniu imprezy w punkcie informacyjnym.

http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/szafa-dzieciaka-wiosna-2017

Wstęp na wydarzenie jest wolny (obowiązuje opłata jedynie za poszczególne wydarzenia towarzyszące).

Informację nadesłał Olaf Otwinowski z Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress