W Czeladzi powstanie kolejne centrum handlowe

2017-03-02

Galeria Czeladź – taka nazwę będzie nosić nowe centrum handlowe, które powstanie przy ulicy Grodzieckiej w Czeladzi. Porozumienie w sprawie budowy nowego centrum zostało podpisane 28 lutego z prezesem firmy DL Invest Group Panią Wirginią Leszczyńską.

Fot: UM w Czeladzi

Kolejna w Czeladzi galeria handlowa powstanie na obszarze prawie 2,5 hektara (w tym 1,74 ha to teren sprzedany przez gminę). Będzie to drugi pod względem wielkości obiekt handlowy w mieście o łącznej powierzchni ok. 5 tys. m2.

W „Galerii Czeladź”, oprócz sklepu Lidl, znajdzie się wiele innych sklepów sieciowych znanych i cenionych marek. DL Invest Group to duża polska firma, która wybudowała i prowadzi kilka dużych centrów handlowo-biurowych w naszym regionie. Aktualnie też realizuje jedną z największych inwestycji tego typu w Zagłębiu, budując w Psarach ogromne centrum logistyczne pod nazwą DL INVEST PARK PSARY/CZELADŹ.

- informuje burmistrz miasta, Zbigniew Szaleniec.

Inwestycja to nie tylko zastrzyk finansowy dla miasta bowiem poza jednorazową gotówką która zasili kasę miasta, inwestor na własny koszt przebuduje skrzyżowania na ul. Grodzieckiej, dzięki czemu znajdą się tam między innymi światła regulujące ruch na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Grodzieckiej i Tuwima.

Wybuduje także i nieodpłatnie przekaże gminie dwie drogi będące przedłużeniem ulic Kombatantów i Tuwima, na szerokość zakupionych działek. Te drogi otwierać będą nam dostęp do dalszych terenów w tym rejonie (w kierunku nasypu kolejowego). Ponadto wzdłuż ulicy Grodzieckiej, przed „Galerią”, powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych, z których na co dzień będą mogli korzystać także mieszkańcy pobliskich bloków mieszkalnych.

- wymienia burmistrz.

Ponadto jak bywa w przypadku takich inwestycji do gminy kazdego roku spływać będą także podatki w wysokości ok. 500 tys. zł.

Niebagatelną sprawą są też nowe miejsca pracy, a szacunkowe wyliczenia wskazują, że będzie tam zatrudnionych ok 130 pracowników. Cieszy to, że nie słabnie zainteresowanie inwestorów naszym miastem, oby tak dalej.

- podsumowuje Zbigniew Szaleniec.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress