Wielka akcja wymiany książek

2017-03-17

„Ile przynosisz, tyle wynosisz” -  pod takim hasłem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się akcja wymiany książek.

Ta akcja to gratka dla miłośników książek i czytania. Dzięki niej możemy przewietrzyć swoje domowe biblioteczki i zapełnić je nowymi pozycjami. Wymienianie podlega tylko beletrystyka dla dorosłych oraz dla młodzieży. Organizatorzy nie będą przyjmować książek dla dzieci, podręczników, poradników, komiksów itp. Każda pozycja przeniesiona do biblioteki powinna być w dobrym stanie.

Wymiana odbywa się „z ręki do ręki” – jeśli zainteresuje nas dana pozycja na stoliku z danej kategorii to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii.

- czytamy w regulaminie.

Na czym polegają owe kategorie? Książki będą podzielone w trzech kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2000 – 2008, II kategoria to roczniki 2009 – 2017, III kategoria to książki młodzieżowe wydane w latach 2000-2017.

Uwaga! Wraz z oddaniem książek na wymianę uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.

Inicjatorami akcji są śląscy blogerzy książkowi  http://silesiaczyta.pl/. Wymiana zostanie przeprowadzona w godzinach od 9.00 do 14.00 w budynku głównym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie- ul. Piłsudskiego 39.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress