Wielka metamorfoza Wake Zone Stawiki

2017-03-01

Wake Zone Stawiki w Sosnowcu to miejsce, które w sezonie przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku. Założony w 2014 roku ośrodek stawia na rozwój i rozpoczął budowę pierwszego w regionie 5-słupowego wyciągu do nart wodnych i wakeboardu.

Fot: Wake Zone Stawiki

Nowy wyciąg będzie robić wrażenie. Urządzenie, o długość liny 750 metrów.

Lina o długości 750m zawieszona na słupach wysokości ok. 14m pozwoli na jazdę jednocześnie 10 narciarzom i wakeboardzistom ze średnią prędkością ok. 30km/h.
Istniejący do tej pory wyciąg dwusłupowy zostanie ustawiony obok i będzie służył jako wyciąg szkoleniowy. Pomiędzy wyciągami pojawi się pomost o dł. ponad 200m ułatwiający riderom powrót na start po mniej udanych :) ewolucjach na wyciągu .

- czytamy na Facebooku Wake Zone Stawiki.

Dodatkowo metamorfozę przejdzie infrastruktura ośrodka, która wzbogaci się o specjalistyczny sklep ze sprzętem sportowym, wypożyczalnię nart i wakeboardów, przebieralnie z szafkami oraz toalety. W projekcie przewidziano również budowę strefy gastronomicznej, rozbudowę, plaży, powstanie strefy rekreacji z batutem, stację street workout’u oraz atrakcjami dla najmłodszych.

To jednak nie wszystkie nowości, z inicjatywy doświadczonej kadry instruktorów, pod których okiem będzie jeździć na nartach wodnych i wakeboardzie powstanie klub sportowy, organizujący zajęcia w sekcjach nart wodnych i wakeboardu dla młodzieży i wspierający lokalnych zawodników.

Wake Zone niewątpliwie uatrakcyjnił Stawiki, które zyskały ciekawą ofertę. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to miejsce rozwija się i zmieni swój charakter. Miasto ze swojej strony również planuje sporo inwestycji, aby Stawiki stały się centrum aktywności i letniego odpoczynku dla sosnowiczan.

- mówi I zastępca prezydenta, Mateusz Rykała.

Modernizacja Wake Zone, to jednak nie wszystko. Inwestycje na Stawikach planuje również miasto.

W pierwszym etapie rozpocznie się wymiana nawierzchni oraz instalacja małej architektury, a w drugim budowa kładki nad Brynicą oraz udostępnienie parkingu dla samochodów od strony ulicy Regulacyjnej.

-informuje magistrat.

Montaż wyciągu oraz stawianie 14-metrowych słupów planowane jest na 10 marca.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress