12 wyjątkowych tenisistek

2017-04-19

Maja Chwalińska w jednym szeregu z Angelique Kerber, Karoliną Pliszkovą i mistrzynią z Charleston Darią Kasatkiną? Polka trafiła do wyjątkowo ciekawego zestawienia, w którym znalazło się tylko 12 zawodniczek notowanych w Top 1000.

Mowa o zestawieniu sporządzonym na podstawie wieku tenisistek. Uwzględnia ono tylko takie zawodniczki, przed którymi nie jest notowana żadna konkurentka z późniejszą datą urodzenia. W Top 1000 takich pań bądź dziewcząt jest 12.

15-latka z Dąbrowy Górniczej wciąż może się poszczycić mianem najmłodszej w Top 1000. Zajmuje 680. miejsce w rankingu WTA, a przed nią nie ma ani jednej młodszej zawodniczki. Właśnie dlatego trafiła na wspomnianą listę.

Począwszy od liderki Angelique Kerber, młodszej od siebie rywalki w rankingu WTA nie mają przed sobą kolejno: Karolina Pliszkova, Garbine Muguruza, Madison Keys, Daria Kasatkina, Ana Konjuh, Catherine Bellis, Kayla Day, Bianca Andreescu, Anastazja Potapowa, Amanda Anisimova, a następnie właśnie Maja Chwalińska.

Co warte uwagi, żeby znaleźć zawodniczkę później urodzoną od naszej zdolnej 15-latki, trzeba rozpocząć poszukiwania w drugim tysiącu. Pierwsza młodsza tenisistka zajmuje miejsce gorsze o ponad 500 oczek od Polki. To 1109. Whitney Osuigwe.

Źródło: tenisklub.pl

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress