Klasyczna Niedziela (wideo)

2017-04-03

Fani motoryzacji i miłośnicy starych samochodów czekali na ten dzień od kilku miesięcy. W pierwszą niedzielę kwietnia, po zimowej przerwie na Targowisku Miejskim w Będzinie odbyło się otwarcie kolejnego sezonu Klasycznej Niedzieli.

Zaczynaliśmy pięć lat temu, to jest już piąty sezon. Zaczynaliśmy od bodajże 7 samochodów gdzie zjechali się koledzy we trzech, we czterech i każdy przyjechał dwoma samochodami.

-wspomina Paweł Gudowski, współorganizator Klasycznej Niedzieli.

Teraz frekwencja robi wyrażenie. Na otwarcie sezonu 2017 do Będzina zjechało się około 230 zabytkowych samochodów.

Tak jak widać rozwijamy się bardzo i sami jesteśmy zaskoczeni tą frekwencją, która na inauguracji sezonu 2017 jest.

- dodaje Paweł Gudowski.

Wraz z inauguracją nowego sezonu odbyło się uroczyste wręczenie pucharu dla zdobywcy tytułu Samochód Roku 2016.

Jest to Volkswagen Westfalia w oryginalnym stanie z roku 1970. Został on sprowadzony z Arizony w stanie agonalnym. Jego renowacja trwała 2,5 roku, masę pracy i serca włożonego.

- wyjaśnia Grzegorz Faron, właściciel Samochodu Roku 2016.

Klasyczna Niedziela to prawdziwa gratka dla pasjonatów zabytkowych pojazdów. Wśród samochodów przyjeżdżających do Będzina znajdują się prawdziwe perełki.

Podczas Klasycznej Niedzieli uczestnicy zlotu tradycyjnie zagłosowali na Samochód Miesiąca, którym został Chevrolet Camaro Z28 z 1978 roku.

Myślmy przy nim niewiele zrobili bo on przyjechał taki trochę rozgrzebany, zrobiliśmy mu hamulce, układ paliwowy, było dużo nieszczelności, nie dało się tym autem w ogóle jechać, on nie palił, przerywał, poza tym to było auto do wyścigów na szerokich kołach z tyłu i rowerówkach z przodu więc na zakręcie baliśmy się, że opony zeskoczą.

- tłumaczy Jakub Lis, uczestnik Klasycznej Niedzieli.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, które auto zgarnie ten zaszczytny tytuł w kolejnym miesiącu, koniecznie wybierzcie się na kolejną Klasyczną Niedzielę, która odbędzie się już 7 maja. Możecie być pewni, że będzie na co popatrzeć.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress