Jak zaplanować swoją przyszłość finasową? (wideo)

2017-04-25

W Technikum nr 6 w Sosnowcu w ramach programu edukacyjnego pod nazwą „Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości”, realizowanego przez Fundację Edukacji Przedsiębiorczej i Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie zorganizowana została debata na temat planowania przyszłości finansowej.

Całość tak na dobrą sprawę ma za zadanie przybliżyć młodzieży myślenie o swojej przyszłości zawodowej, finansowej. Już teraz kiedy oni są na etapie szkoły ponadgimnazjalnej trzeba uruchomić właśnie takie procesy planowania, bo prędzej czy później ta młodzież będzie musiała stanąć na własnych nogach.

- mówi Arkadiusz Wawreczko z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości
im. Karola Goduli w Chorzowie.

Aby móc rozpocząć planowanie swojej przyszłości finansowej warto zastanowić się nad kierunkiem swojej edukacji. Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska kształci w zawodach poszukiwanych na rynku pracy.

Są to kierunki: technik elektryk, technik analityk, technik logistyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Obecnie mamy w ofercie dwa nowe kierunki są to: technik geodeta i taka nowość kierunek magazynier-logistyk.

- wymienia Zbigniew Zalas, wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ds. kształcenia zawodowego i praktycznego.

Po zakończeniu szkoły średniej osoby chcące kontynuować swoja naukę stają przed trudnym wyborem uczelni wyższej. Dla absolwentów Technikum nr 6 ciekawą ofertę ma Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości.

Jesteśmy uczelnią jednowydziałową, posiadamy trzy główne kierunki: modern business – zarządzanie i rachunkowość, gry i grafika interaktywna oraz terapia artystyczna. Tutaj z Technikum nr 6 podejmujemy współprace w ramach naszego kierunku gry i grafika interaktywna gdzie mamy dwie specjalności: projektowanie gier i projektowanie graficzne.

- tłumaczy Krzysztof Bergier z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości
im. Karola Goduli w Chorzowie.

Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie szkół średnich mogą czerpać z cennego doświadczenia innych. Każdy z nas jest kowalem własnego losu, jeśli już dziś młodzi ludzie zastanowią się nad swoja przyszłością z pewnością ułatwi im to drogę ku samodzielności.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress