Kiermasz Stowarzyszenia Przyjazny Dom (wideo)

2017-04-28

„ODDAJ – WEŹ, TAK PO PROSTU!” pod takim hasłem odbyła się kolejna edycja bezpłatnej wymiany rzeczowej organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazny Dom” z Dąbrowy Górniczej.

Polega on na tym, że rzeczy które są dobre, nowe albo używane możemy na ten kiermasz przynieść, zostawić i możemy również wziąć co nam się podoba. Nawet jeśli ktoś nic nie przyniesie to również może wziąć coś co jest mu potrzebne.

- mówi Anna Kędra, wiceprezes Stowarzyszenia „Przyjazny Dom”.

Stowarzyszenie „Przyjazny Dom” tworzą rodziny zastępcze. Wszystko zaczęło się do grupy wsparcia, na jednym ze spotkań padł pomysł zrobienia czegoś więcej.

Wydawało nam się, że taka grupa wsparcia to jest dla nas za mało, że mamy potencjał, który musimy wykorzystać i zaczęłyśmy jeszcze nie będąc stowarzyszeniem od propagowania idei rodzicielstwa zastępczego w terenie poprzez pikniki środowiskowe.

- wspomina Krystyna Chrobot, członek Stowarzyszenie ” Przyjazny Dom”.

Dąbrowski ruch rodzicielstwa zastępczego rozpoczął się od hasła na plakacie, które wciąż przyświecę członkom stowarzyszenia.

Było tam napisane ” Otwórz serce, otwórz swój dom”, takie były początki, Otworzyłyśmy serca i drzwi naszych domów i zaprosiłyśmy dzieci.

- komentuje Anna Kędra.

Teraz  swoje serca mogą otworzyć też inni chcący wesprzeć idee rodzin zastępczych.

Stowarzyszenie prowadzi taka działalność bez finansową i bez gotówkową robimy to naszymi wspólnymi siłami przy wsparciu MOPS. Niemniej jednak, szukamy i liczymy na to, że kiedyś znajdziemy sponsora, który choćby drobną kwotą wspomoże nasze stowarzyszenie i będziemy mogły jeszcze lepiej organizować czas naszym dzieciom.

- tłumaczy Krystyna Chrobot.

Pokazując przy tym czym jest dom i jak powinna funkcjonować szczęsliwa rodzina.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress