Koleje Śląskie pojadą na Pogorię?

2017-04-04

Jak informuje portal Silesia Info Transport „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozstrzygnęły przetarg na naprawę powierzchni peronowej wraz z zabudową małej architektury oraz dostosowanie drogi dojścia do przystanku osobowego Dąbrowa Górnicza Pogoria”. W praktyce oznacza to, że już w najbliższe wakacje nad dąbrowskie jezioro dostaniemy się pociągiem.

Do przetargu wystartowały trzy podmioty, najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma PPHU BIREX S.C. i to właśnie ona zajmie się zadaniem pn: ”Naprawa nawierzchni peronowej wraz z zabudową małej architektury oraz dostosowanie drogi dojścia do przystanku osobowego Dąbrowa Górnicza Pogoria”. Roboty budowlane maja ruszyć już w połowie kwietnia, planowany czas zakończenia prac został przewidziany na 30 maja 2017 roku.

Jak wyjaśnia Silesia Info Transport zarządca infrastruktury postanowił przystosować do obsługi podróżnych przystanek osobowy Dąbrowa Górnicza Pogoria w związku z zainteresowaniem Kolei Śląskich uruchomienia w okresie wakacyjnym obsługi pociągów pasażerskich na tym przystanku.

Pociągi na Pogorię miałyby jeździć do 11 czerwca do 30 sierpnia. Chętnych na przejazd z pewnością nie zabraknie, dąbrowskie jezioro w okresie wakacji jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Zagłębiu Dąbrowskim.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress