Nagrodzono kolejne projekty zielonych pracowni

2017-04-24

Kolejne Będzińskie Szkoły zostały laureatami konkursu Zielona Pracownia _Projekt 2017 zorganizowanego po raz trzeci przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Fot: UM w Będzinie

Wśród szkół, które zwyciężyły znalazł się projekt Miejskiego Zespół Szkół Nr 3 w Będzinie, to właśnie tam niebawem powstanie nowoczesna ekopracownia. MZS nr 3 to już kolejna szkoła w Będzinie, która stała się laureatem konkursu WFOŚiGW w Katowicach.

Konkurs skierowany był dla szkół podstawowych i średnich oraz organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego. Jego celem było nagrodzenie najlepszych projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowanie kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.

- czytamy na stronie UM w Będzinie.

Na tegoroczną edycję wpłynęła rekordowa liczba prac – 132. Laureaci wygrali nagrody pieniężne oraz prawo do udziału w konkursie „Zielona pracownia 2017”, w którym nagrodą będzie dofinansowanie do 80 % na realizację projektu.

Wśród laureatów znalazło się także III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress